23 Mayıs 2018
  • Samsun17°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara14°C
  • İzmir21°C
  • Ordu17°C
  • Sinop18°C
  • Giresun17°C
  • Amasya14°C

VEZİRKÖPRÜ İÇİN VERİLEN MÜCADELEYİ ÇEKEMİYORLAR

Belediye Başkanı Sadık Edis, ilçenin baştan aşağı planlı bir şekilde tarihi dokuları ön plana çıkararak yenilendiğini ifade ederek, “Kumpaslar ve yalanlarla hizmetlerimizi engellenmeye çalışanlar var. Vezirköprü mücadelem engellenemez” dedi.

VEZİRKÖPRÜ İÇİN VERİLEN MÜCADELEYİ ÇEKEMİYORLAR

15 Ağustos 2017 Salı 00:05

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, ilçenin aldığı hizmetleri hazmedemeyen bazı gurupların yalan yanlış haberlerle gündem dışı bırakmak isteyenlerin olduğunu ifade ederek, önünü kesmek isteyenler hakkında maddi manevi tazminat davası açacağını söyledi. Başkan Edis, “Oyun belli, beni engellemeye çalışanlar 16 Nisan sürecinde de destek vermediler’. Ama sandıktan yüksek oranda evet oyu çıktı ve halk onlara yanıtını verdi’ dedi.

Göreve geldiği günden beri alt yapı sorunlarıyla uğraştığını bildiren Edis, Yıl sonuna kadar, doğalgaz dahil bütün altyapı çalışmalarının tamamlanacağını bildirdi. Vezirköprü için verdiği mücadelenin kumpaslar ve yalanlarla engellenmeye çalışıldığını ama mücadelesini görevinin sonuna kadar süreceğini söyleyen Vezirköprü Belediye başkanı İbrahim Sadık Edis, kendisini yalan ve yanlış haberlerle engellemeye çalışanlar hakkında açtığı maddi ve manevi tazminat davalarıyla ilgili sürecin devam ettiğini söyledi. Edis, ‘’Vezirköprü için verdiği mücadelenin engellenemeye çalışıldığını ifade ederek, bu güne kadar kimseye rant ve menfaat sağlamadığını, bundan sonra da sağlamayacağını kaydetti.

vezirkopru-(1).jpgHedef Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aziz Yener Cabbar, Yazı İşleri Müdürü Ragıp Göker, Halkla İlişkiler ve Reklam Pazarlama Müdürü Feride İçkilli ve Köşe Yazarı Mehmet Aksoy, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis'in konuğu oldu.

ALT YAPI TAMAMLANIYOR
Göreve geldiği günden bu yana Vezirköprü’deki altyapı sorununu çözmek için uğraştığını da sözlerine ekleyen İbrahim Sadık Edis, ‘’Yıl sonuna kadar doğalgaz dahil bütün altyapı çalışmaları sona erecek. Şu an Vezirköprü halkının yüzde 90’ı doğalgaz kullanıyor ama yılsonu itibariyle ilçenin tamamı doğalgaza kavuşacak. Kanalizasyon’u da tamamlıyoruz. Çalışmalarımızda zaman zaman gecikmeler oluyor ama bu bizden kaynaklanan bir durum değil. İhale yasası değişmediği sürece bu gibi aksamalar olacaktır. Mesela çok güvendiğimiz ve Türkiye’nin bir çok yerinde şantiyesi bulunan büyük bir müteahhit. 36 milyon lirayla ihaleye çıkardığımız projeyi büyük ıskontoyla 12 milyon liraya aldı ama sonra iflas ettiğini ileri sürerek işi yarım bıraktı. Bunun gibi birçok işte böylesi durumlarla karşılaşıyoruz.’’dedi.

İŞTE VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESİ'NİN DEV PROJELERİ (TIKLA FOTO GALERİ)

EN BÜYÜK İLÇE VEZİRKÖPRÜ
Vezirköprü’nün 140’ı kırsalda olmak üzere 159 mahallesi bulunduğunu, Samsun’un en büyük ilçesinin sorunlarını çözmek içinde çok çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu: Bu kadar büyük alanda hizmet vermek için öncelikle makine ve personel sayımızı arttırdık. Göreve geldiğimizde yaklaşık olarak 180 personelimiz vardı. Şimdi 400 dolayında personelle çalışıyoruz. İşlerimizi ucuza mal etmek için de bütün imalatlarımızı belediye olarak biz yapıyoruz. Böylece günde 15 bin lira dolayında kazancımız oluyor. Büyükşehir yasasının devreye girmesinden sonra sorumluluk alanımızda 2 bin 350 Km yol yaptık. 

kentsel-donusum-(4).jpg

KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR
Nalbantlı mahallesinde başlattığımız kentsel dönüşüm devam ediyor. Prestij projelerimizden olan Sokak Sağlıklaştırma projemiz 4 sokakta başlatıldı. 3 sokaktaki 96 evi tamamladık. 32 evdeki çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Atık su tesisimizi tamamlamak üzereyiz. Yılsonundan itibaren atık suların tamamı dereye akacak. Galericiler sitesinin inşaatına yakında başlayacağız. Hurdacılar ve kerestecileri de bu sitenin içinde toplayacağız. Kırsal alanda yapacağımız bu site için toprak kurulundan gerekli izinleri aldık. DOKAP’tan yüzde yüz hibe ile aldığımız destekle Soğuk hava deposu yapıyoruz. Bunun yanı sıra Güneş Enerji Sistemi de kuruyoruz. Kültür evleri yaptık. Çocuk kütüphanesini tamamladık. İlçemize gelenleri konaklatabilmek için belediye olarak yapıp işlettiğimiz Butik Otelimiz hizmete açıldı. Belediye olarak Off Road sporlarını destekliyoruz. Ulusal Off Road yarışmalarının Karadeniz ayağı 23-24 Eylül tarihinde ilçemizde koşulacak.

İŞTE VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESİ'NİN DEV PROJELERİ (TIKLA FOTO GALERİ)

TARIMA DESTEK VERİYORUZ
Tarıma destek veriyoruz. Bunun için sera bile kurduk. Ayrıca Besi Organize Sanayi Bölgesi kurmayı planlıyoruz. Vezirköprü’de faal durumdaki 80 ahır var, bunları Besi OSB’de bir çatı altında toplamayı planlıyoruz. Tarıma destek olmak amacıyla 150 bin sebze fidesi dağıttık. 150 bin fide daha dağıtacağız. Bunun yası sıra 20 bin sarımsak tohumu nu da köylülerimize verdik. Tarıma destek amacıyla başlattığımız bu çalışmalar nedeniyle Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü ilçemizde bir birim oluşturuyor.

kanyon-(5).jpgİŞTE VEZİRKÖPRÜ BÖYLE GELİŞİYOR;

NALBANTLI MAHALLESİ KENSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJESİ...
ilçemiz Nalbantlı Mahallesinde kentsel dönüşüm yapılabilecek alanlar tespit edilmiş, Koruma Amaçlı İmar Planımız sınırları dışında kalan 70,477 metrekarelik alanda Belediyemizce çalışmalar başlatılmıştır. 

GÜNEŞ ENERJİSİ TESİSLERİ...
Üretilecek olan elektrik ile hem belediye tesislerinin ihtiyaçlarının karşılanması ve üretim fazlalığının Yedaşa pazarlanması ile belediye bütçesi önemli oranda rahatlamış olacaktır.

BESİ BÖLGESİ...
İlçemizdeki besicilerle birlikte koordineli olarak besi bölgesi alanı tespit çalışmaları devam etmektedir.

İMAR PLANLARININ REVİZYONU VE İLAVE İMAR YAPILMASI...
Altınkaya barajı su havzası altında kalan köylerimizden ayrılan vatandaşlarımızın ilçemizin çeşitli mahallerine yerleşmeleri sonucu çarpık ve kaçak yapılaşmalar oluşmuştur . 1314 hektar alanda İhale ve imar çalışması sürüyor. 

PARKE ÜRETİMİ-BETON ÜRETİMİ-KUM ÜRETİMİ...
İlçemizde yolların parke döşeme çalışmalarında kullanılmak üzere ilçemizin Bahçelievler mahallesinde bulunan şantiye alanında parke üretim tesisimiz bulunmaktadır. 

İŞTE VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESİ'NİN DEV PROJELERİ (TIKLA FOTO GALERİ)

YOLLAR…
2014 yılından itibaren bu güne kadar belediye olarak yolların düzenlenmesi yeni yollar açılması genişletilmesi asfaltlanması çalışmaları titizlikle devam ettirilmektedir.

BUTİK OTEL...
Butik Otelimizde lokanta faaliyeti de yürütülüyor ve çeşitli toplantı ve organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek alan, 21 odası ve 40 yatak kapasitesi bulunmaktadır.

SOĞUK HAVA DEPOSU SEBZE MEYVE HALİ…
Soğuk hava deposu yapılması ile son kullanıcıya ulaştırılmasında sebze ve meyve hali yapılması konusunda DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile işbirliği içerinde başvurumuzu gerçekleştirdik. 

VEZİRSUYU MESİRE ALANI...
Mesire yeri projemiz, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansından da (OKA) mali destek alarak uygulama aşamasına geçilmiş ve yapılan uygulamalar tamamlanarak halkımızın kullanımına sunulmuştur. 

ŞAHİNKAYA KANYONU...
Kanyonda kafeterya, restoran, wc, dinlenme ve bebek bakım odası, alanlarının da bulunduğu sosyal donatı alanının projeleri tamamlanarak inşaat aşamasına geçmiş bulunmaktadır. 

SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA KENTSEL TASARIM...
Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Kurumunun onayı doğrultusunda sit alanı koruma imar planı tadilatı yapılarak sokak sağlıklaştırması ve restorasyona yönelik dört etap olarak projelendirilen alanın, üç etabının çalışması tamamlanarak kullanıma açılmıştır.

GÖL KURAN KURSU - GÖL SEBZE PAZARI…
İlçemiz Göl Mahallesinde kuran kursu inşaatı başlanılmıştır. Ayrıca mahallemizde, 52 adet dükkan bulunan sebze pazarı inşaatı tamamlanarak halkın hizmetine sunulmuştur.

ÇOCUK KÜTÜPHANESİ..
Mehmetpaşa Kütüphanesi haricinde çocuklarımız için Esentepe Mahallesinde Çocuk Kütüphanesi yapım çalışmaları tamamlandı. 

İŞTE VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESİ'NİN DEV PROJELERİ (TIKLA FOTO GALERİ)

KANALİZASYON ŞEBEKESİ VE YAĞMUR SUYU HATTI…
Alt yapı çalışmalarının kontrolu Büyükşehir Belediyesi SASKİ  tarafından  sürdürülmektedir.

TARIM KOMİSYONU VE SERA..
Samsun İlinde, ilçe belediyeleri içerisinde, ilk olarak, tarım komisyonu oluşturulmuştur.

vezirsuyu.jpgEĞİTİM TESİSLERİ… 
Göl mahallesinde Çok Programlı lise inşaatı
Tekel Depolarının olduğu alanda 16 derslikli Sağlık Meslek Lisesi
Eski Hastane alanına 24 derslikli Atatürk Orta Okulu
Yatılı okul alanında 32 derslik 3 atölyeli Endüstri Meslek Lisesi ve
32 derslik imam hatip lisesi inşaatları bir kısmı bitmiş ve bir kısmı da inşaatı devam etmektedir.  
Yapılacak olan eğitim tesisleri içerisinde derslikler, Laboratuarlar, atölyeler, spor salonları bulunacaktır.

KÖPRÜRÜLER ANITI, YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU RESTORASYONU, KÜLTÜR MERKEZİ, DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI, DERİCİ KONAĞI(ÖRNEK VEZİRKÖPRÜ EVİ), KÜLTÜR EVLERİ, GALERİCİLER SİTESİ...

İŞTE VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESİ'NİN DEV PROJELERİ (TIKLA FOTO GALERİ)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.