23 Mayıs 2018
  • Samsun24°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara26°C
  • İzmir30°C
  • Ordu21°C
  • Sinop20°C
  • Giresun23°C
  • Amasya26°C

TÜRKİYE HAKLI ADIMLAR ATIYOR

Eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Davutoğlu, Türkiye'nin Suriye'de gerekli olan adımları attığını belirterek, " O da Türkiye’nin haklı kaygıları ve bu kaygılar neticesinde attığı adımlardır "dedi.

Türkiye haklı  adımlar atıyor

10 Şubat 2018 Cumartesi 19:43

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, bir dizi ziyaretler için geldiği Samsun’da gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Sabah katıldığı programların ardından Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyaret eden Ahmet Davutoğlu, burada yaptığı açıklamanın ardından kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Davutoğlu, Suriye’de yaşanan olayları ve İsrail uçağının Suriye’de düşürülmesinin Zeytin Dalı Harekatı'na etkisini değerlendirdi.

Suriye’de düşürülen İsrail uçağının Türkiye’nin Suriye’de yaptığı operasyona etkisini değerlendiren Davutoğlu, “ Türkiye, 911 km’lik sınır boylarında her türlü tedbiri alma hakkına sahiptir. Bu tartışma götürmez bir uluslar rası haktır. Allah Mehmetçiğimize, silahlı kuvvetlerimize ve güvenlik güçlerimize yardım eylesin. Ülkemize yönelik her türlü tehdit karşısında da bütün siyasi partilerin, bütün milletimizin omuz omuza vermesinin vaktidir "dedi. 

TÜRKİYE GEREKLİ 
TEDBİRLERİ ALIYOR  

Davutoğlu şöyle devam etti; " İç tartışmalar ile Türkiye’nin güvenlik gerekleri arasında ayrım yapmak zorundayız. Türkiye’nin sınır güvenliği konusunda bütün siyasi partilerin, grupların ve kişilerin tek bir noktada birleşmesi lazım. O da Türkiye’nin haklı kaygıları ve bu kaygılar neticesinde attığı adımlardır. Bugün yaşananlar ve bundan sonra yaşanacaklar Türkiye’nin Afrin operasyonu başta olmak üzere sınır boyunda almış olduğu tedbirlere halel getirmez” diye konuştu. Davutoğlu daha sonra Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.  

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.