21 Haziran 2018
  • Samsun18°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara15°C
  • İzmir23°C
  • Ordu21°C
  • Sinop21°C
  • Giresun20°C
  • Amasya16°C

TSK FETÖ’CÜ KAYNIYOR

MEHMET AKSOY

12 Ocak 2018 Cuma 10:00

15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi KKK Orgeneral Yaşar Güler’in teslim alınmasını engellerken vurulan ve gazi madalyası alan Yzb Burak Akın FETÖ’cü olduğunu söyleyerek teslim olmasının ardından, 3 yüzbaşı daha aynı şekilde önce teslim sonra itirafçı olmuş ve serbest bırakılmıştı. Şimdi de Deniz ve Kara Kuvvetleri Komutanlığından 3'ü yarbay, 1'i binbaşı olmak üzere toplam 4 subay daha FETÖ'cü olduğunu söyleyerek teslim oldu.

BUGÜN KAHRAMAN, YARIN HAİN OLABİLİR

Darbe Girişimi’nin üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen devlet kurumları söz konusu subayların FETÖ’cü olduğunu hala tespit edememiş olup subaylar kendiliğinden teslim olmuşlardır. Tespit edilemeyen kaç kişi daha var? Kahraman ve gazi ilan edilip maaşa bağlanan ve ödül verilenlerden mahkeme kararıyla sahte çıkanlar oldu. Bugünün kahramanlarından kaçının yarın hain ilan edileceği de bilinmiyor.

VALİ’NİN YAPTIĞINA BAK!

Çankırı Valisi’nin eşi Seval Aktaş, eş durumu tayiniyle Çankırı Kızılırmak Ortaokulu’na geldi, kısa bir süre sonra başka bir okula müdür olarak atandı, bir gün müdürlükten sonra da Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Vali Aktaş atam için ' Vali eşi olduğu için okulda görev yapması doğru değil diye düşündüm,  okuldaki ahengi bozar diye endişe ettim, Seni oradan alacağım’ dedim ve hızlı bir karar verdik' açıklamasında bulundu.

ÖZÜRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

            Atama gerekçesine bak! Öğretmen arkadaşları valinin eşinden tedirgin olmuşlar… Valinin özrü değilse de gerekçesi kabahatinden daha büyük. Okulu ve öğretmenleri töhmet altında bırakan açıklamasıyla okulda valinin eşinin görmemesi gereken illegal faaliyet yürütüldüğü izlenimi uyandırdı. İşini yapan öğretmen veya idareci valinin eşinden neden rahatsızlık duysun?

Vali, eşini Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atamak istiyorsa ki atamış, eşinin okulundaki öğretmen ve idarecileri amacına alet etme ve küçük düşürme yerine daha uygun bir gerekçe bulmalıydı. Böyle bir gerekçeyle atama yapmak insanların aklıyla alay etmek değil de nedir?

AMAN DİKKAT!  

‘Siber Suçlarla Mücadele’ ekipleri, lüks araba ve para ödülü kazandıracaklarını vaad ederek sosyal medya sitelerine reklamlar verildiğini, Linklere tıklayan kişileri ‘Phishing’ adı verilen sitelere yönlendirerek bu sitelerden mağdurların hesap ve banka bilgilerinin elde edildiğini ve hesaplarından para çekildiğini belirledi.

‘IQ ölçümü’ ve benzeri konularda kısa sürede ‘evet’ veya ‘hayır’ cevabı verilecek sorular yöneltildiği ve cevapların arasına ‘ödemelerin onaylatıldığı’ ve sonra iptal edilemediği dolandırıcılık olaylarının kurbanı olmamak için, bu sitelere girilmemesi, girilmesi durumunda neyin onaylandığı veya neye ‘evet’ denildiğine dikkat edilmesi gerekiyor.

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.