26 Nisan 2018
  • Samsun14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C
  • İzmir21°C
  • Ordu14°C
  • Sinop14°C
  • Giresun14°C
  • Amasya19°C

RAGIP GÖKER - CANİK - 2

Ragıp GÖKER - CANİK - 2

11 Temmuz 2013 Perşembe 14:03

CHP VE MHP SAHADA DEĞİLLER

Biz Hedef Halk' ın dört yazarı seçim çalışmamızı yürütmek için Şehzadelerin mekanından ayrıldık. İsmail Başaran ve Mehmet Aksoy bir yöne ben ve Mehmet Yazıcı başka bir yöne gittik. Görüşmelerimiz bir birimizden habersiz geçti.
Kim ne yazacak bende meraktayım.
Bir caddenin üzerinde sağlı sollu çay ocakları vardı. Aracımı uygun bir yere park edince Zeynel Abidin Ulutaş' a o soruyu sordum.
"Başkandan ve belediye hizmetlerinden memnun musun?" diye.
Memnun olmadığını söylediği gibi Büyükşehirde' de Yusuf Ziya Yılmaz' a oy vereceğini açıkladı Ulutaş.
İlk sokak röportajımızda Canik' in seçimi için beklemediğimiz bir yanıt almıştık.
Yunus Kaya, sokak röportajımızın ikinci konuğu. Canik Belediye Başkanı seçiminde kişi ve adayın kendisi için önemli olmadığını, oyunu Ak Parti adayına vereceğini söylerken Büyükşehir seçiminde tercihinin ise Yusuf Ziya Yılmaz olacağını bildirdi.
Hasan Şahintürk, bir fırıncı esnafı. Temmuz sıcağında ekmeğini ateşten çıkarıyordu. "Senin işin de zor usta" diyerek girdim söze. Alıştığını söylese de Hasan Usta, işi gerçekten çok zor. "Sana bir sorum olacak" dedim bu defa. "Zor olmasın ama" diye karşılık verince bana, ''Merak etme bu yaptığından daha zor olamaz hiç bir soru" diyerek rahatlatmaya çalıştım bu Temmuz sıcağında fırından ekmek çıkaran Hasan Şahintürk' ü.
Başkan Osman Genç' i başarılı bulduğunu söylüyor Hasan Usta, Başkan' ın Canik için daha yapacakları olduğuna inandığını da söylüyor. Canik' te yarım kalan hizmetlerin olduğuna inandığını da dile getiren Hasan Şahintürk, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Yusuf Ziya Yılmaz' ın olmazsa olmaz olarak düşünmediğini, adayları değerlendirerek oyunu kullanacağını bildirdi.
Mustafa Aydın da Osman Genç' ten memnun olduğunu söyleyenlerden. Mustafa Aydın Büyükşehir seçiminde de tercihinin Ak Parti adayından yana olacağını belirtti.
Turgay Türköz, Başkan Genç' ten memnun olduğunu ama 'Ucube' olarak nitelendirdiği üst geçitli çevre yolundan memnun olmadığını söyledi.
Canik' in bir bulvarının bulunmamasından şikayet eden Cemal Yurttaş, kendisinin teşkilattan geldiğini bu bakımdan Osman Genç' e oy verebileceğini ama ille de Osman Genç olsun diye düşünmediğini söyledi. Yusuf Ziya Yılmaz' ın ise Büyükşehir adayı olmasını istemediğini dile getirdi.
Başkan Genç ve belediye hizmetinden memnun olmadığını ifade eden Zikrullah Alkan, "Canik'te Osman Genç olmasın da kim olursa olsun. Büyükşehir Belediye Başkanı için kime oy vereceğim konusunda da kararsızım" dedi.
Sadık Ayyıldız ise "İlle de Osman Genç" diyor.
Ali Eroğlu, biz röportajlarımızı yaparken yanındakilere ne olduğunu sordu. Seçim araştırması yaptığımızı öğrenince "Büyükşehir' e Cemal Yılmaz Demir' i aday yapsınlar. Ona bir tek Osman Genç oy verir" derken, yanındaki arkadaşı söze girdi, "O' da oy vermez merak etmeyin" derken seçimlerde her ikisinden de memnun olmadıklarını dile getiriyorlardı.

Sebahattin Taşkın ise " Ak partiliyim ama Osman Genç aday olursa O' na oy vermem" diyerek memnuniyetsizliğini dile getiren Caniklilerden.
AK PARTİ BİRİNCİ PARTİ ÇIKAR

Canik' te Ak Parti önümüzdeki seçimden de birinci parti çıkar, bu kesin. Ancak şunu söylemek mümkün, eğer aday olursa seçim Osman Gen için bir önceki seçimde olduğu gibi kolay geçmeyecektir. Osman Genç seçimlere dokuz ay gibi bir süre bulunması nedeniyle seçmeni yeniden kendi tarafına seçebileceği de söylenebilir. Bunu zaman gösterecek elbette.
Ve fakat

CHP ve MHP ne yapacak. CHP' de henüz bir aday adayı yok. Canik' te daha önce seçim kazanmış MHP nin ne yapacağı daha çok merak ediliyor.  MHP ilçe Başkanı Güner Akkurt' u arayarak  ilçe başkanlığına aday adayı başvurusu yapılıp yapılmadığını sordum. Üç aday adayından söz etti. İkisinin kamu görevlisi olduğunu bu nedenle isimlerini vermenin doğru olmayacağını söyledi ama kamu görevlisi olmayan aday adayının da ismini vermekten çekindi.
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.