23 Mayıs 2018
  • Samsun17°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara14°C
  • İzmir21°C
  • Ordu17°C
  • Sinop18°C
  • Giresun17°C
  • Amasya14°C

PTT'DE HEDEF LOJİSTİKTE DÜNYA 3'ÜNCÜLÜĞÜ

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, 2018 yılında e-ticaret lojistiğinde dünyadaki ilk 3 şirket arasında girmeyi hedeflediklerini söyledi.

PTT'de hedef lojistikte  dünya 3'üncülüğü

10 Şubat 2018 Cumartesi 17:44

Genel Müdür Bozgeyik, 2018 yılında e-ticaret, lojistik, bankacılık ve sigortacılık alanındaki faaliyetlerini derinleştireceklerini belirtti. PTT'nin her gün büyüyen ve dünya markası olma yolunda ilerleyen bir şirket olduğuna dikkati çeken Bozgeyik, her yıl kar ve verimliliğinin arttığını, istihdam sağlayıp ülkenin ihtiyaçlarını giderecek projeleri bir bir gerçekleştirdiklerini anlattı.

Bozgeyik, 2016 yılında Çin'in e-ticaret lojistiğini dünyaya dağıtmak için pilot uygulama başlattıklarını dile getirerek, 2017 yılında bunu çok daha ileri seviyelere taşıdıklarına işaret etti. Bugün ayda 500 tona yakın e-ticaret ürününü İstanbul'a getirip buradan dünyaya dağıttıklarını vurgulayan Bozgeyik, "Biz sadece Türkiye'deki lojistiği değil, dünyada da e-ticaret lojistiğini geliştirerek dağıtmaya devam ediyoruz. Bu konuda çok mesafe aldık. Çinli ortağımız ile Hong Kong'da kurduğumuz şirketle dünyada posta şirketleri arasında 7'nci sıraya yükseldik. 2017 yılında gerçekleştirdiğimiz lojistik faaliyetleriyle inanıyoruz ki bu daha da büyüyecek ve oradan da bir Türk lojistik markasını dünyada çıkartmış olacağız" dedi.

PTT HEDEF BÜYÜTTÜ 

Bu yılki hedefleri hakkında bilgi veren Bozgeyik, şunları söyledi:
"2018 yılı için dünya hedefimiz ilk 3'e girmek. 2018 için mutlaka e-ticaret lojistiğinde ilk 3 sırada yer almak istiyoruz. Tabii ki dünya lideri olmak en büyük arzumuz ama 2015 yılına kadar dünya lojistik listesinin hiçbir yerinde olmayan Türkiye PTT'si, 2016 ve 2017 yılında yaptığı hamlelerle dünya 7'ncisi oldu. İnanıyorum ki 2018 yılında dünya listesinde ilk 3'te olacağız. Ondan sonra Allah kerim diyorum."

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.