23 Mayıs 2018
  • Samsun17°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara14°C
  • İzmir21°C
  • Ordu17°C
  • Sinop18°C
  • Giresun17°C
  • Amasya14°C

MHP'Lİ USTA: 30 BİN PDR MEZUNU İŞ BEKLİYOR

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, her yıl mezun olan 30 bin PDR mezunun işsiz kaldığını söyledi.

MHP'li Usta: 30 bin PDR mezunu iş bekliyor

09 Şubat 2018 Cuma 11:27

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulu'nda PDR ve psikoloji mezunlarının sorunlarını gündeme getirdi.

Usta, "Millî Eğitim Bakanlığı 2018 yılı içerisinde hizmet içi kurs programları kapsamında rehberlik sertifika kursları açmıştır. 2 bin kursiyer alınması planlanmaktadır. Kursun amacı olarak da özel öğretim okullarında ihtiyaç olan ve karşılanamayan rehberlik hizmetlerinde istihdam sağlamak için denilmektedir. Bu kursların özel okulların talebi ve ısrarıyla açıldığı apaçık ortadadır. Tabii, bu olabilir. Ancak şöyle bir bakınca bu yılsonu itibarıyla yaklaşık 30 bin PDR ve psikoloji bölümü mezunu olacaktır. İşi olmayan yani özel sektörde de iş bulamayan, kamuda da herhangi bir şekilde atanamayan 30 bin kişi. 30 bin kişi varken bir yandan da "İhtiyaç var." demek tam bir çelişkidir. Kaldı ki bu kurslara alınacak kişilerin de PDR ve psikoloji mezunları dışından alınacağı ifade edilmektedir. Bu da bir başka çelişkidir" dedi.

CHP'YE TEPKİ 

CHP'li vekillerin partisine yönelik eleştirilerine tepki gösteren Usta, "Burada yapılan şey bir barış harekâtıdır. Nasıl Kıbrıs'ta yapılan bir barış harekâtıysa bugün yapılan da bir barış harekâtıdır. Orada bir terör koridoru oluşturulmaya çalışılıyor, öteden beri yapılıyor bu. Bugün Türk milletine düşen, devletimizin, Hükûmetin ve ordumuzun arkasında yer almaktır. Ben, bütün siyasi partilerin, bütün meslek örgütlerinin, bu ülkede yaşayan, "Ben Türk milletinin bir mensubuyum." diyen herkesin bu tavrı takınması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu. Zekeriya FIRAT 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.