22 Haziran 2018
  • Samsun21°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C
  • İzmir23°C
  • Ordu22°C
  • Sinop21°C
  • Giresun21°C
  • Amasya18°C

MEHMET AKSOY - CANİK - 2

Osman Genç Canik'i aştı mı?

Mehmet AKSOY - CANİK - 2

11 Temmuz 2013 Perşembe 14:04

Dün Canik ilçesinde İsmail Başaran, Ragıp Göker ve Mehmet Yazıcı ile halkın nabzını tuttuğumuzu, ağırlıklı olarak halkın isteklerini ve nelerin yapılması gerektiğini yazdım, ucuz maliyetle çok şeyin yapılabileceğinin örneklerini de verdim.

Vatandaşlara Belediye Başkanı Osman Genç’ten memnun olup olmadıklarını, yeniden aday olmasını isteyip istemediklerini, aday olması durumunda oy verip vermeyeceklerini sorduk.
Canik çok keskin çizgilerle ayrılmış. Tarafsız veya kararsız yok gibi; herkes açıkça fikrini ve partisini söylüyor. Başbakan Erdoğan için şapkasını koysa oy veririm diyen de var. Ancak Yusuf Ziya Yılmaz’ın aday olması durumunda AK Parti'ye oy vermeyeceklerini söyleyen de azımsanmayacak kadar çok. 
Osman Genç’i Büyük Şehir Belediye Başkanlığına layık gören de var. Büyük Şehir olmazsa İlkadım’dan aday olacağını söyleyen de var. Canik’in bir yüzünde, Osman Genç Büyük Şehir’e layık görülürken, diğer yüzünde Sayın Genç’e Canik bile çok görülüyor. Osman Genç'in Canik'i aştığını da, Canik'ten kaçtığını da söyleyen var. Bizde yer, Canik’te kumaş da, terzi de çok. İsteyen istediği gibi kesiyor, biçiyor…
GENÇ'E KARŞI OLAN MHP'YE YAKIN
Konuştuklarımız arasında Başkan Genç’i destekleyenlerden daha çok başkana karşı çıkanlar var. Karşı çıkanlar, destekleyenlerin dolaylı veya direkt belediyeden yararlandıklarını, halkın ayrıma tabi tutulduğunu, bunun da tepkiye neden olduğunu iddia ediyor. Mağdurlar yararlananlardan daha çok olunca tepki verenler de çok oluyor. Karşı çıkanların büyük çoğunluğu MHP’ye oy vereceklerini belirtirken, az bir kısmı Osman Genç’e oy vermeyeceğini söylemekle yetiniyor. 
CANİK'TE HERKES FİKRİNİ AÇIKLIYOR
Kimse lafı eğip, bükmüyor. Memnuniyetini de, memnuniyetsizliğini de hemen söylüyor. Fikrini sormayı ihmal ettiğimiz de kendisi gelip anlatıyor. Canik’te elit bir seçmen var. Eleştirilerinin sebeplerini izah ediyorlar. Karşılanmayan beklentilerini sıralıyorlar. İsteklerini dün yazmıştım, hepsi makul ve mantıklı. Osman Genç’e oy vermeyeceğini söyleyenler, AKP’den oy verebilecekleri başka bir aday olup olmadığı sorusuna, AKP’nin adayına oy vermeyeceklerini söylüyorlar.
MHP'DEN İSİM ÇOK ADAY YOK
MHP’nin Canik’te çok aday adayı olduğunu, bunların bir kısmını duyduklarını, ancak adayların kimler olduğunu bilmediklerini söyleyen de var, mevcut adaylardan birkaçının ismini bilen de var. Aday adaylarından hangisini tercih ettiklerini belirten pek yok. Ama MHP’ye oy verecek çok. Eski Başbakan ve Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ‘Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir’ der. 24 saatin uzun olduğu yerde 9 aya yakın bir zaman var seçimlere. Tabi ki Canik’teki köprülerin altından çok su, üstünden de çok seçmen geçer. Ancak gelecek de bir gün gelecek. Sayılı gün çabuk geçer. Zaman hazırlanmanızı beklemez. Siz zamanı değerli kullanacaksınız.
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.