22 Mayıs 2018
  • Samsun21°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara19°C
  • İzmir27°C
  • Ordu21°C
  • Sinop22°C
  • Giresun23°C
  • Amasya25°C

KÖYLÜ SEÇMEN KAVAK'TA 'DEĞİŞİMDEN' YANA…

Kavak'ta MHP'li Belediye Başkanı var ama AK Parti köylerde güçlü. AK Parti'nin adayı 'tanınan ve sevilen bir isim'. Seçimin kaderi köylünün elinde olsa da merkezde iki mahalle var ki; 'adeta oy deposu'

Köylü seçmen Kavak'ta 'değişimden' yana…

21 Şubat 2014 Cuma 13:42

Samsun'un Kavak İlçesi'nde 'yerel seçim hareketliliğini' her alanda görmek mümkün. Bakkal, manav, berber, köydeki seçmen hemen hepsinin bir fikri var seçimin sonuçları için. Kavak merkezi MHP'li Belediye Başkanı Şerif Ün ile gelişmiş gibi görülse de Kavaklıya yetmiyor. Hizmet nasıl diyoruz, "Otogarımız var, çöpümüz toplanıyor, parke yollar' var diyorlar ve ekliyorlar, "Yeter mi sizce"..

Kavak'ta işin ilginç yanı AK Parti ve MHP'nin seçim büroları 20 metre alalıkla. CHP'ni seçim bürosu da 150 metre ileride Kavak- Ankara yolu üzerinde. Seçimin nabzı da aslında bu bölgede aıyor, ama ilçenin her tarafında 'amansız bir mücadele' sürüyor. Mücadele derken AK Parti'nin adayı İbrahim Sarıcaoğlu'nun ve CHP adayı Muhittin Şahin'in çalışmalarına daha çok rastladık. MHP'li Belediye Başkanı Şerif Ün önce Asarcık'tan telefonumuza yanıt verdi, sonra Samsun'daki bir SKM açılışında olduğunu öğrendik..

KÖYLERDE AK PARTİ YOĞUNLUĞU
Arkadaşlarımız köylere çıkarken, biz de kent merkezinde başladık çalışmaya. AK Parti'nin adayı İbrahim Sarıcaoğlu güler yüzüyle seçmeni etkileyecek bir isim. Kavak AK Parti İlçe Başkanı Üzeyir Başkaya ise her an mahalleler ve köylerle irtibatta ve sürekli kağıt üzerinde, oy dağılımını, seçmen tercihlerini an ve an inceliyor. Müthiş bir ekip oluşturmuşlar. Bu seçmene de yansımış. Kent merkezinde MHP'nin oylarının çok olacağı izlenimiyle girdiğimiz ilçede hiçte öyle olmadığını görüyoruz. Kavaklı, "Gelişemedik çok, parke taşlarıyla olmuyor. Çöp sorunu olmasa ne olur. İşsizlik belimizi büküyor. İlçe içine kapandı" diyor. Merkezde olsa seçimi MHP'li Başkan Şerif Ün kazanır' diyen bir seçmen, "Köyler hizmet bekliyor. Bu iktidar partisiyle olur. Hepimizin köy bağlantısı var. O nedenle değişime yakın Kavak" diye ekliyor.

BAŞKAN ADAYLARI AYNI BÖLGEDEN

AK Parti adayı İbrahim Sarıcaoğlu Akbelen Köyü'nden, MHP'li Şerif Ün de Mahmutbeyli Köyü'nden yani yan yana iki köy. Seçmen o nedenle bölünmüş. Şerif Ün'ün daha önce tulum çıkarttığı köyler bunlar. Ama şimdi AK Parti'den iddialı bir adayları da var. Bu da yetmezmiş gibi CHP'nin adayı da Akbelen Köyünden. Yani üç aday da aynı bölgenin çocukları. Ama Kavak'ta seçimi etkileyecek bir köy var diyor AK Parti'nin İlçe Başkanı Üzeyir Başkaya.. Yaşardoğu ve 19 Mayıs Mahalleleri. Çünkü toplam 3650 oy var bu iki mahallede. Soğuksu, Mehmet Paşa ve Bahçelievlerde de 2080 oy var. Burada CHP'nin de ciddi bir oyu var. CHP'nin adayı Şahin de ekibiyle sürekli toplantı  yapıyor sahaya çıkıyor. İddialı bir isim olmasından çok, seçimin sonucu etkileyeceği, seçmen arasında bile konuşuluyor. 'Kzaanması zor ama seçimin sonucunu çok etkiler' diyor seçmen.

KAVAK'IN GELİŞMESİ İÇİN DEĞİŞİM

Yaşardoğu ve 19 Mayıs Mahalleleri önemli olunca, girdik arkadaşlarla. Baktık ki; gerçekten seçmen profili açısından da çok renkli bir bölge. Her renkten seçmen var. Bazıları iktidar ve değişim diyor, bazıları 'daha erken', bazıları ise Şerif Ün elinden geleni yaptı diye yanıt veriyor sorularımıza. Yani iki mahallede seçmen tercihlerini henüz yapmamış ve adayların projelerini bekliyor. Ama şunu söylemek gerekir ki bu iki mahallede AK Parti ve MHP ağırlığı var. Daha önce mevcut belediye başkanına oyunun vermiş olan bir seçmenin görüşü önemli. Diyor ki; "İşte bu kadar yapılabildi hizmet., Ya Kavak'ın gelişmesi için değişim diyeceğiz, ya da bu bize yeter deyip, devam diyeceğiz. Herkes bunu konuşuyor ama Kavaklı gelişmek istiyor. Göçü durdurmak istiyor. Köyler ürünü para etsin, sanayisi işlesin, Kavak yatırım alsın istiyor".. Köyde kamuoyu yoklaması yapan arkadaşlarımız da aynı bilgilerle dönüyor. Köylü beklenti içine girmiş. Biz de oy kullanacağız ve kim hizmet edecekse oyumuzu' ona vereceğiz diyor. Ama şu bir gerçek ki; köylerde AK Parti oyu fark atacak gibi gözüküyor.

CHP'Lİ SEÇMEN SONUÇLARI ETKİLİYOR

Kavak'ta bazı seçmen CHP'nin kendi oyunu alması halinde MHP'li Başkan adayı Şerif Ün'ün hiç şansının olmayacağını söylüyor. Bazısı ise 'Burada sıralı olur. Bir AK Parti, bir MHP, şimdi sıra AK Parti'de' diye 'sıralı bir sistemden' söz ediyor. Neden diyoruz, "Kavaklı değişimi sever" diyorlar. O sırada esnafla konuşuyoruz, "Yaprak kımıldamıyor' diyor. Nedeni, Kavak'ın içinden geçen bölünmüş yol. İlçe ekonomisine önemli bir darbe vurmuş. Kavaklı zaten geliri düşükken bir de yoldan geçen araçların ihtiyaçlarından giren ekonomiyi kaybetmiş.. İşte bu oyu etkiler diyor bazıları. Nasıl diyoruz, "Kim kentin ekonomisini hareket ettirebilecek projeyle çıkarsa, o seçimi alır. Şerif Ün'ün bu yönde çok çalışması olmadı. En büyük handikabı da işsizliğe çözüm bulamadı, ekonomiye katma değer katamadı" diyor bazı seçmenler..

MHP'NİN OY ALDIĞI YERE ÖZEL ÇALIŞMA

Şehresu, Çakallı ve boğaziçi Köyleri'nde geçtiğimiz seçimde MHP çok oy almış. Ama AK Parti adayı İbrahim Sarıcaoğlu da bunun farkında. Ona sorduk, yanıtını verdi. Biliyorum o bölgede çok çalışıyorum. Kavak için önemli yerler ama hizmet alamamış. Kim oy verdi kim vermedi bakmam. Kavak'ın çehresi, ekonomisi değişecek, iddialıyım'" dedi. Bir gün sonra Havza'ya giderken menemencilerin önündeki kalabalığa bakınca, şaşırdım. Sarıcaoğlu orada seçim çalışması yapıyordu. Bizim ayak üstü söylediğimizi bile değerlendirdiğine göre 'sandıktan mutlak bir zafer istiyor' demektir.. Kadın seçmenlerle konuşan arkadaşlarımız zar zor yanıt alıyorlar. Ama oyların çoğunun 'İş lazım, aş lazım, çocuklarımızın işsizlik göçü yapmaması lazım. Kim bunları sağlarsa oylar onlara gider' diyerek, mevcut sıkıntıyı dile getirip, 'değişim' sinyali veriyor. Köylerde zaten bir AK Parti sempatisi var. Ve oylar adeta 'yoğunluk kazanıyor'..

kavak1.jpg

GENÇLER 'KAVAK'TA YAŞAMAK İSTİYOR

Gençlere yöneliyoruz. Hatta bizzat kendim sordum sorunlarını. Gençlik Merkezi şart. İşsizliğe çözüm istiyorlar. Çalışacak işyerlerinin açılması için ilçenin hareketlenmesi gerektiğini vurguluyorlar. Neden bir Havza olamıyoruz sorusunu da soruyorlar. Kavak'ta bir hamam olmamasını da eleştiriyorlar, Yatırım yapmak isteyenlere 'neden kapıların açılmadığını' sorguluyorlar. Bir kahvehanede ise her partinin seçmeni var neredeyse. Ama AK Parti ve MHP tartışması hepsini bastırıyor. O sırada bir CHP'li çıkıyor ve 'Biz bu kez sandıkta kendi partimizi destekleyeceğiz' diyor. Niye diye soruyoruz, "Kim gelirse gelsin hizmet yapmıyor" diye yanıt veriyor. Ancak kahvehanede bulunan 20 kişi arasında ben çaktırmadan bir anket yapıyorum. Tek tek sorularımla eğilimlerini alıyorum. Merkezde bir kahvehane olmasına rağmen, kararsızları da katarsak, AK Parti oldukça önde çıkıyor. Sessiz kalan 3 kişinin daha önce hangi partiye oy vermiş olabileceğini sordum. Önemliydi çünkü kararsız seçmen.. Onlar değişimci dediler.. Siz yorumlayın artık..

SAMSUN'A YOLCULUK ÇİLE OLDU

Ancak Kavak'ta AK Parti'yi ilgilendiren çok önemli bir sorun var. Ulaşım. Samsun'a ulaşım.. O nedenle oyumu ilçe seçiminde AK Parti'ye vereceğim diyen bir çok seçmen Büyükşehir'de Yusuf Ziya Yılmaz'a oy vermemek için başka partinin adaylarını da mercek altına almış. Hatta kim kazanmaya yakınsa ona veririm diyen seçmen profili de var. MHP Büyükşehir adayı Ferhat Günaydın daha sıcak geliyor çoğuna gördüğüm kadarıyla. Peki Kavaklı ne istiyor ulaşım konusunda.. Minibüslerinin otogara girmesini ve otogardan çarşamba ya da Bafra tarafına gidebilmesini.. Yani Yılmaz Vezirköprü ve Ladik'te olduğu gibi seçmenin hedefinde. AK Parti'nin son genel seçimde kırsaldan aldığı oy açısından bu üç ilçede Büyükşehir'e verilen oylarda 'önemli bir düşüş yaşayabilir'.. Yener CABBAR yazdı..

kavak-akp-001.jpg

AK Parti ile kendi gücünün birleşeceğine inanan Sarıcaoğlu:

Kavak’ta değişim benimle başlayacak

20 yıla yakın kamuda yöneticilik yapan AK Parti Kavak Belediye Başkan Adayı İbrahim Sarıcaoğlu, Havza Devlet Hastanesinde görev yaptığı süre bolunca, parti ayrımı yapmadan herkese hizmet ettiğini belirterek, “Ben halkın arasından çıkmış birisiyim” diyor

Ropörtaj: Ragıp GÖKER

“Kavak’ta AK Parti’nin gücüyle İbrahim Sarıcaoğlu’nun gücü birleşecek, değişim başlayacak” .Böyle diyor AK Partinin Kavak Belediye Başkan Adayı Sarıcaoğlu.
‘Kendisiyle Barışan,
Bölgesiyle Yarışan,
Güçlü Kavak için’
Bu sloganla yola çıkan İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak7ın Samsun7da geri kalmış ilçelerinden biri olduğuna inanıyor ve Kavak’da kendisinin belediye başkanı olmasıyla birlikte değişimin de başlayacağına ve dolayısıyla Kavak’ın ekonomik, sosyal ve kültürel olarak gelişeceğine de inanıyor.
1969 yılında Kavak7ın Akbelen Köyünde doğmuş İbrahim Sarıcaoğlu.
Dindar bir ailenin çocuğu olarak yetişmiş İbrahim Sarıcaoğlu, zira Dedesi Zihni Efendi de Babası Hüseyin Hafız da bir din adamıdır. Hatta babası Hüseyin Hafız’ın uzun yıllar Kavak Merkez Camiinde İmam ve Hatip olarak görev yaptığını belirten İbrahim Sarıcaoğlu “Babam gurur kaynağım ve benim rol modelim olmuştur” diyor.
İlk orta ve lise tahsilini Kavak Yaşar Doğu Lisesinde tamamlayan İbrahim Sarıcaoğlu, iki lisede ayrı ayrı eğitim gören ender gençlerden birisi olmuş. Yaşar Doğu lisesinden sonra Samsun Sağlık meslek lisesini de bitiren Sarıcaoğlu, yüksek tahsilini de Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlamış.
1988 yılında Kavak merkez Sağlık ocağında başlayan memuriyet yaşamının 5 yılı burada geçen İbrahim Sarıcaoğlu, 1993 yılında Müdür olarak atandığı Havza Devlet Hastanesinde 20 yıl boyunca görev yapmış.
Evli ve 4 çocuk Babası olan İbrahim Sarıcaoğlu 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Kavak Belediye Başkanlığına talip olmuş, bunun için AK Partiye aday adaylığı için başvuruda bulunmuştu. Yaklaşık altı aydan bu yana Kavak’ta seçim çalışması yürüten İbrahim Sarıcaoğlu, etkili bir kampanya dönemi geçirmenin ödülünü de  AK Parti’nin kendisini Kavak Belediye Başkanı olarak açılması ile almış oldu.
AK Partinin yaptırdığı anketlerde 6 aday adayı arasında en çok oyu alacak ve dolayısıyla kazanmaya en yakın aday olarak görülen Sarıcaoğlu Kavak’ta değişimin 31 Mart sabahı itibariyle başlayacağını söylüyor.
Sarıcaoğlu ile röportajıma şu soruyla başladım:
Kavak’ın çözüm bekleyen üç önemli sorunu ve bunların çözüm yolları neleredir?
İşsizliği en önemli sorun olarak görüyor İbrahim Sarıcaoğlu ve şöyle devam ediyor:
Kavak OSB ilçemizdeki işsizlik sorununun çözümünde en önemli kaynaklardan birisidir. OSB’de 14 firma faaliyet gösteriyor, 5 firmanın yatırımı da inşaat aşamasındadır. 27 boş parsel bulunuyor. Kavak doğru yönetilemediği için bu 27 parselin doldurulması bugüne kadar mümkün olmadı. Biz göreve gelir gelmez OSB’yi canlandıracağız. Bu 27 parseli hemen pazarlayacağız. Bunu yapmak aslında çok mümkün. Biz bir ekip kurarak Rusya ve bölgemizdeki diğer ülkelerle ticaret yapan firmaları arayıp bulabiliriz. Bu firmaların Kavak’ta yatırım yapmalarını sağlayabiliriz.
KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ KURACAĞIZ
Kavak’ta işyerleri halen evlerin altında faaliyet gösteriyor. Bu durumdan hem esnaf şikayet ediyor hem de o dükkanların üstünde oturanlar. Bu böyle olmaz. Kavak’a bir an önce küçük sanayi sitesi kurulmalıdır. Biz bunu yapacağız. Böylece Kavak7ta issizlik sorunun çözümü içinde ikinci bir kaynak yaratmış olacağız.
KAVAK’A DOĞALGAZ GELECEK
OSB’nin olduğu bir ilçede doğalgaz olmaması bir eksikliktir. Biz kaç paraya mal olduğuna bakmadan Kavak’a doğalgazı geçtireceğiz.  Göreve gelir gelmez bu üç önemli sorunun çözümü için kollarımızı sıvayacağız.
KENTSEL DÖNŞÜMÜ DE BAŞLATACAĞIZ
Kavak halen göç veren bir ilçedir. Kavak’ı burada yaşayanların mutlu olduğu bir yaşam merkezine dönüştüreceğiz. Bunun için ilk icraatlarımızdan biri de TOKİ ile anlaşarak kavak’ta toplu konut hamlesini ve dolayısıyla ketsel dönüşümü başlatacağız. Kavak’ta TOKİ ile yaptıracağımız evler öyle beton yığını da olmayacak. Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden izler taşıyan konutlar yaptıracağız ve Kavak7ın çehresini değiştireceğiz.
5 YILDIZLI OTEL YAPILACAK
Kavak ilçemizin bir önemli eksiği de şudur. İlçemizde bugüne kadar tek bir otel yapılmış değildir. Biz göreve geldiğimizde ilçemizde 5 yıldızlı bir otel yapılmasını sağlamak için müteşebbisleri Kavak’a getireceğiz ve bunun olması için var gücümüzle çalışacağız.
İLÇE MERKEZİ Ve KÖYLERE KANALİZASYON
İbrahim Sarıcaoğlu’nun Başkan olduğu Kavak’ta su ve kanalizasyon sorun olmaktan çıkacak. İlçe merkezimiz ve köylerimizdeki su ve kanalizasyon sorununu katken çözmüş olacağız.
İŞTE DİĞER PROJELERİM
* Saski ile ortaklaşa su arıtma tesisinin kurulmasını sağlayacağız.
* Kavak kapalı pazar yeri kurulacak.
* Çok amaçlı Kültür Merkezi yaptıracağız.
* Efsanevi güreşçi Yaşar Doğu’yu yetiştirmiş olan Kavak’ta bir güreş merkezi ve güreş alanı olmaması önemli bir eksikliktir. Biz Kavak’ta Yaşar Doğu Er Meydanı adı altında Güreş sahası açacağız.
* Gençlerimizin spor yapacağı halı saha eksikliği giderilecek.
* Yörgüç Paşa camii ve çevresi düzenlenecek.
* Kavak’ta şehir çöpünün toplandığı alan değiştirilecek. Şu an çöplerin döküldüğü alan yeşil alan olarak düzenlenecek.
*Doruk bölgesinde Havyan  Pazarı kurulacak. Burada kurulacak Pazar ile birlikte bu bölge ayrıca süt ve süt ürünlerinin toplanma merkezi olarak düzenlenecek.
* Kavak’ta her mahalleye bir park kurulacak.
* Her köyümüze bir köy konağı yaptıracağız.
*Kale doruğunda bir seyir terası olarak düzenlenecek ve halkımızın aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirebilecekleri bir alana dönüştürülecek.

kavak-chp-001.jpg

Kavak Halkının umudu olduğunu söyleyen CHP'li Şahin:
Kavak makus talihini yenecek

"Haydi Kavak! Şimdi tam zamanı" sloganıyla seçim çalışması yürüten CHP'nin Kavak Belediye Başkan Adayı Muhittin Şahin, "Modern ve çağdaş Kavak için gelin beraber olalım" diyor.

Ropörtaj: Ragıp GÖKER

Kavak Belediyesini, ilçe halkının taleplerini dikkate alarak yönetmeyi vaat eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin Kavak Belediye Başkan adayı Muhittin Şahin de tıpkı rakibi olan AK Parti adayı gibi 1965 yılı Akbelen Köyü doğumlu.
İlkokulu Havza 25 Mayıs İlkokulunda, Ortaokulu İse Havza İmam Hatip lisesinin orta kısmında tamamlayan Muhittin Şahin, Liseyi ise Samsun Ticaret Lisesinin muhasebe bölümünde okumuş.
Askerlik görevini yapıp Kavak'a dönen Muhittin Şahin, aile şirketinde ticarete atılmış. 1994 yılında Samsun'da Unkapanı Mahllesine Muhtar seçilen Şahin, 1999 yılında da Samsun Muhtarlar Derneğinin Başkanı olur. Bir taraftan ticari faaliyetini de sürdüren Muhittin Şahin, şirketini de ithalat ve ihracat yapan bir yapıya ulaştırır. Şirketin bu yapısı nedeniyle bir süre Avrupa'da kalan Muhittin Şahin, Avrupa - Türk İşadamları Derneğinin yönetimine seçilir. Halen bazı sivil toplum kuruluşları ve hemşeri derneklerinde de faal olarak görev alan Muhitin Şahin CHP tarafından 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Kavak Belediye Başkanlığına aday gösterildi.
"Kavak, makus talihini ben belediye başkanı seçildiğim tarihten itibaren yenecektir" diyen Muhittin Şahin'le röportajıma başlarken ilk sorum şu oluyor:

Kavak Halkı, Muhittin Şahin'i neden seçmelidir?

"Muhittin Şahin, onlardan birisi, sırf bu nedenle bana oy vermeleri gerekir" diye cevap verdi bu soruma şöyle devam etti:
Ben Kavak Halkının sıkıntılarını biliyorum.  O sıkıntıları nasıl aşacaklarına dair bir fikre de sahibim. Yani ben Kavak halkını ve Kavak'ı iyi tanıyorum. Bana neden oy vermeleri gerekir biliyor musunuz? Ben tuttuğunu koparan birisiyim de onun için.

ÖZÜM SÖZÜM BİRDİR
Muhittin Şahin özü neyse sözü de odur. Göründüğü gibi birisiyim yani. Ben Kavak halkının refaha kavuşmasını istiyorum. Bunun için aday oldum. Uzun yıllar Avrupa ülkelerinde yaşadım. Bir onların yaşamına bakıyorum, bir de Kavaklı hemşerilerimin yaşamına. Ben onlara iyi bir yaşamın olduğu bir Kavak ve doğru yönetilen bir belediye vaat ediyorum.

KAVAK ARTIK GÖÇ VERMEYECEK
Kavak'ın Samsun'un en çok göç veren ilçesidir. Günümüzde yaklaşık 150 bin Kavaklı ilçemizin dışında yaşıyor. İstanbul'da ve yurdun dört bir yanında Kavaklı hemşerimiz var. Sadece Samsun'da 100 bin dolayında Kavaklının yaşadığını biliyoruz. Kavak neden en çok göç veren ilçedir. Öncelikle bunun tespit edilmesi lazım. İnsanlar burada aradıklarını bulsalar, niye baba ocaklarını terk edip başka yerlere göç etsinler ki. Kavak bugüne kadar ihmal edilmiş bir ilçedir. İnsanlar burada yaşamaktan mutlu olmamışlar. İyi bir yaşamı başka yerlerde aramışlar. Bunun için Biz Kavak halkına iyi bir yaşam vaat ediyoruz. Biz belediye yönetimine geldiğimiz andan itibaren ilçemizi insanların yaşamaktan mutluluk duyacağı bir yere çevireceğiz. Gençlerimize iş alanları aşacağız. Kavak artık göç veren bir ilçe olmaktan çıkacak.

HESAP VEREN BİR BELEDİYE
Halka hizmeti Hakk’a hizmet sayıyoruz. Halk odaklı, katılımcı, şeffaf, hesap veren sevgi ve saygıya dayalı, karşılıklı güven esasını temel alan bir yönetim anlayışı vaat ediyorum. Halkımın projeleri benim projem olacak. Öyle inanıyorum ki Kavak halkı gücü elinde bulunduranların dayatmalarına boyun eğmeyecek. Kavak, Bu seçimde makûs talihini mutlaka yenecektir.

BİN 500 KİŞİYE İŞ
İşsizliğin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir sorun olduğunu biliyorum. Bu büyük sorunun ortadan kaldırılması için günümüzdeki yegâne yolun da yeni iş alanları ve iş yerleri kazandırmaktan geçtiğini de bilmekteyim. Şimdiden bir ekip kurmuş durumdayız. Bu ekibimiz ilçemize yatırım yapabilecek yerli ve yabancı yatırımcıları arayıp yatırım için çok elverişli olduğuna inandığımız ilçemize getirip yatırım yapmalarını sağlayacağız.  Meslek edindirme kurslarını da açarak işsizliğin çözümüne katkıda bulunan bir belediye olacağız.

DOĞALGAZ GELECEK
İlçemiz çağın gereksinimi olan doğalgaza mutlaka kavuşmuş olacak. Böylelikle gerek konutlarımız gerekse Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarımız doğalgaza kavuşmuş olacak.

KAVAK'A FAKÜLTE
Biz yönetime geldiğimizde 19 Mayıs Üniversitesiyle temasa geçip ilçemizde bir fakülte veya yüksek okul kurulması için görüşmeler başlatacağız. Ayrıca ilçemize Endüstri Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi kazandırmak için arsa ve kaynak bulan bir belediye yönetimi olacağız.

KAVAK NEFES ALACAK
Çok amaçlı Kavak cazibe Merkezini kuracağız. Sosyal yardım ve sağlık çalışmaları artarak sürecek. Samsun- Ankara yolu kenarında evi bulunan hemşerilerimizle anlaşarak binaların dış cepheleri mantoluma sistemiyle kaplanacak. Çağımızın hastalığı olarak kabul edilen stresin nedenlerinden birinin de doğal yaşamdan uzaklaşmak olduğu söyleniyor. Bu nedenle ilçemizde bağ ve bahçesi bulunan hemşerilerimiz bağ ve bahçelerini güzelleştirmeleri için teşvik edilecek. Ayrıca bağ evlerinden oluşan sitelerin kurulmasını özendireceğiz ve bunun öncüsü olacağız.
Bütün bunların yanı sıra belediyenin olağan işleri olan yol, kaldırım ve park hizmetleri de aksamadan devam edecek. Mezarlıklarımız ve camilerimize belediyemizin hizmeti artarak devam edecek.

KÖYLERİMİZ DOĞA TURİZMİNE ÖZENDİRİLECEK
İlçemizde ilk önce dört bölge belirlenerek Turizm Köylerini kuracağız. Böylece doğa, organik tarım ve organik tarım turizmini Kavak'ta başlatacağız. İlçemizde ayrıca beş yıldızlı otelin kurulmasını sağlayacağız, şimdiden yatırımcı arıyoruz ve bu amaçla temaslara başlamış bulunuyoruz.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.