26 Nisan 2018
  • Samsun13°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara15°C
  • İzmir21°C
  • Ordu14°C
  • Sinop14°C
  • Giresun14°C
  • Amasya17°C

İNANÇ TURİZMİNİN YENİ ADRESİ OLABİLİR

İlkadım'da bulunan Karadeniz'in en büyük Camii ve Külliyesi'ni ziyaret eden Mutasavvıf-Yazar İnançer, "Bu eser tamamlandığında eşsiz bir medeniyet merkezi ve inanç turizminin yeni adresi olabilir" dedi

İnanç turizminin yeni adresi olabilir

15 Nisan 2018 Pazar 18:10

Mutasavvıf-Yazar Ömer Tuğrul İnançer, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından yaptırılan ve tamamlandığında Karadeniz'in en büyük Camii ve Külliyesi olacak olan Külliye'yi gezerek fikir alışverişinde bulundu. Gençlik ve Spor eski Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç'ın da katıldığı ziyarette Başkan Tok, cami ve külliyenin mimari yapısı hakkında bilgi vererek, proje ve inşaat aşamalarını anlattı.

GÖRÜLMEYE DEĞER BİR ESER OLUYOR
Yazar İnançer; "Tarihi camiler ve Külliye kültürüne hakim olan biri olarak Başkan Tok'u tebrik ediyorum. Gerek mimari yapısı gerekse manevi getirisi düşünüldüğünde Karadeniz'de bir inanç turizmi merkezi olacağını düşünüyorum. Selçuklu mimarisinin özelliklerini kullanarak tasarlanmış olması da tarihimize açılan bir pencere hüviyeti kazandırmış" dedi.

Medrese ve camii gibi yapılarda oldukça tecrübeye sahip değerli Mutasavvıf-Yazar Ömer Tuğrul İnançer'in fikirlerinden istifade etmenin önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Tok ise, "Şehrimizde uzun yıllar sonra bir belediye başkanı olarak camii yapmanın bizlere nasip olmasının heyecanını yaşarken, bir yandan da en iyisini yapmak için adeta gecemizi günümüze katarak çalışmaları yakından takip ediyoruz" diye konuştu. Feride İÇKİLLİ

ilkadim-kulliye-001.jpg

Mutasavvıf-Yazar Ömer Tuğrul İnançer ve AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un ev sahipliğinde Karadeniz'in en büyük Camii ve Külliyesi inşaatını ziyaret etti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.