22 Haziran 2018
  • Samsun21°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C
  • İzmir23°C
  • Ordu22°C
  • Sinop21°C
  • Giresun21°C
  • Amasya18°C

HİBELER 1754 KİŞİYE İŞ KAPISI OLDU

TKDK Samsun Koordinatörü Turan, hibe destekleri ile Samsun genelinde bin 754 kişinin istihdam edildiğini belirterek, "IPARD II Dönemi 3'üncü Çağrı İlanı kapsamında 252 milyon euro hibe verilecek" dedi.

Hibeler 1754 kişiye iş kapısı oldu

13 Ocak 2018 Cumartesi 23:00

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Samsun Koordinatörü Dr. Bülent Turan, IPARD Programı kapsamında desteklenen proje bilgilerini gazetemiz muhabiriyle paylaştıktan sonra, Üçüncü Başvuru Çağrı İlanı hakkında konuştu. Turan, "Bu çağrı ilanı kapsamında; 'Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar' tedbiri ve 'Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ile İş Geliştirme" tedbirleri başvuruları kabul edilecek" dedi. 

Türkiye çapında 41 ilde bulunan TKDK kurumlarının arasında birinci olduklarını ve Samsun şube olarak örnek gösterildiklerini belirten Turan, kuruldukları günden bu yana 806 proje bitirdiklerini ve Samsun genelinde bin 754 kişiyi istihdam ettiklerini ifade etti. IPARD II Dönemi 3'üncü Çağrı İlanı'na 21 Aralık 2017'de çıkıldığını söyleyen Turan "42 il kapsamında toplam 252 milyon euro hibe verilecek" dedi. 

YÜZDE 40'IN  ÜZERİNDE DESTEK
TKDK'ın son başvuru çağrı ilanına kayıtsız kalınmaması gerektiğini vurgulayan Turan; "Başvurmak isteyenler, çağrımızla ilgili gerekli bilgileri kurumumuzun internet sitesinden öğrenebilirler. Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme kapsamında başvurmak isteyenlerin kurumumuza 12 Şubat ile 15 Mart tarihleri arasında projeleriyle birlikte gelmeleri gerekiyor. Bu kapsamda başvuracak kişilere, kurumumuz tarafından verilmesi öngörülen destek aralığı yüzde 40 ile 70 arasında olacak. Tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar tedbirinde başvuracak kişilerin de kurumumuza yine projeleriyle birlikte 1 Mart ve 5 Nisan tarihleri arasında gelmeleri gerekiyor. Bu tedbir kapsamında kurumumuzun vereceği öngörülen destek ise yüzde 55 ile 65 arasında" dedi.  Berrak Güngör
 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.