23 Mayıs 2018
  • Samsun17°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara14°C
  • İzmir21°C
  • Ordu17°C
  • Sinop18°C
  • Giresun17°C
  • Amasya14°C

CUMHURBAŞKANIMIZ HERŞEYİN FARKINDADIR

Tokat Belediye Başkanı Eroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istediği bazı belediye başkanları istifalarını 'isabetli karar' olarak yorumladı.

Cumhurbaşkanımız  herşeyin farkındadır

22 Ekim 2017 Pazar 16:39

Haber:N. Alper CABBAR
Tokat Belediye Başkanı Eroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istediği bazı belediye başkanları istifalarını 'isabetli karar' olarak yorumlarken, "Eğer halk nezdinde kabul edilebilirliğini kaybetmişsen, halk size sandıkta cevabını verir. Cumhurbaşkanımız da bunu gördü ve değişim istedi" dedi. 

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son dönemlerde bazı 'Belediye Başkanları'ndan istifalarını istemesini, "Bu süreç partinin kendi içerisinde aldığı bir takım kararlardır" diye yorumladı.

HHALK Gazetesi Ankara Temsilcisi M. Soner Cabbar ve Ekonomi ve Bölgeler Sorumlusu N. Alper Cabbar'a gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Eroğlu, istifaları isabetli bulduğunu belirterek, "Eğer vatandaş nezdinde artık kabul edilebilirliğini kaybetmişse ve belediyecilik anlamında da yaptığı çalışmalar artık halk nezdinde karşılık bulmuyorsa istifaları makul görmek lazım" dedi. Eroğlu, "Metal yorgunluk oluşmuşsa bu karşılıklı görüşülerek sonuca bağlanır. Bunun sonucu da istifadır. Bu tür istifalar halk nezdinde rahatsızlık vermiyor. Vatandaşla görüşüyoruz, 'yıpranmışlık' gözüyle bakıyor ve 'değişimi olumlu' görüyor" ifadelerini kullandı.

GÜÇLÜ AYAK SESLERİ
ONLARI RAHATSIZ EDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'dünya lideri' olarak kabul edildiğini vurgulayan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, şöyle konuştu; "Konuşmasıyla ve mesajlarıyla, dünyada takip edilen bir lider. Erdoğan, bu ülke için büyük bir şans. 15 yılda gelinen noktayı herkes görüyor. Türkiye'nin bugün her yerde kendinden söz ettirdiğini görüyoruz. Avrupa, Amerika. Bunlar 'güçlü ayak' seslerinden rahatsız. Bir bir oyunları bozuluyor. Rahatsızlık işte bundan kaynaklanıyor. Bunlar daha da büyücek, hiç bitmeyecek. Bu coğrafyada ayakta kalmak istiyorsanız kendi göbeğinizi kendiniz keseceksiniz. Şimdi Türkiye Erdoğan'ın liderliğinde bunu yapıyor. Kimseye sormuyor bu da dünyaya rahatsızlık veriyor."

2019'DA SEÇİMİ KAZANACAĞIZ 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni de değerlendiren Eroğlu, "Bir sorun olacağı kanaatinde değilim çünkü bu ülke liderini çok seviyor. Yüzde 50+1'i alacağımıza inanıyorum. Halkımızın her türlü desteği vereceğini de adım gibi biliyorum. Problem olacağını düşünmüyorum.2019 seçimlerini sorunsuz bir şekilde atlatacağız.Onun öncesinde yerel seçimler var onu da çok önemsiyoruz. Eksiklerimizin giderilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. 2019'da bizim için bir sürpriz olmayacak ama rehavete de kapılmayacağız. Biz vatandaştaki oya talibiz. Onun için bütün eksiklerimizi gidereceğiz" diye konuştu.

'ORTAK AKILLA ÇALIŞIYORUZ'
Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, "Biz yerel yönetimler olarak halkımıza hizmet üreteceğiz. Bu projeye mahalleli, vatandaş ne der bunu sorup, onun cevabını aldıktan sonra icraata geçiriyoruz. Vatandaşa rağmen bir şey yapamazsınız, yaparsınız size sandıkta cevap verir. Belediyelerin vizyonu şehirlerin vizyonudur. Belediyenin vizyonu darsa şehrinde ne yazık ki vizyonu dar olur. Biz de onun için nasıl bir şehir istiyoruz, potansiyeli nedir, neler yapabilir bunları düşünerek hareket etmeye çalışıyoruz. Ortak akılla çalışıyoruz. Herkesi bu işin içerisine katmaya çalışıyoruz. Böyle yaparak başarı geleceği kanaatindeyiz. Tamamen hizmet odaklı ilerliyoruz" ifadelerini kullandı.

tokat(1).jpgCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'nca düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda, Belediyelerde Sosyal Politikalar Kategorisi'nde İl Belediyeleri arasında 'Bir Gün Değil, Her Gün Farkındalık' Projesi ile ikinci olan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'na ödülünü takdim etmişti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.