23 Mayıs 2018
  • Samsun17°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara14°C
  • İzmir21°C
  • Ordu17°C
  • Sinop18°C
  • Giresun17°C
  • Amasya14°C

ÇARŞI KARIŞMIŞ, 'AK PARTİLİ AKGÜL'E 'YARAMIŞ'..

Salıpazarı İlçesi'nde aslında seçimin kaderini MHP aday belirlerken çizmiş. AK Parti bölünmüş bir MHP seçmeni, şahsi oyların dışındaki tüm oyları alacak gibi gözüküyor. Ama sürprizlere açık bir seçim bölgesi

Çarşı karışmış, 'AK Partili Akgül'e 'yaramış'..

04 Mart 2014 Salı 14:02

AK Parti adayı Halil Akgül, DP adayı Cavit Yıldırım, CHP Adayı Hasan Düzenli ve  MHP adayı Refaattin Karaca 30 Mart'taki sandık mücadelesini veriyor Samsun'un Salıpazarı İlçesi'nde. Hem de öyle bir mücadeledeki, şahıs oylarının en yükseğe ulaştığı ilçede kırsalın oyları olmasa 'bıçaksırtı bir seçim olurmuş'. Bir bakıma AK Parti adayına seçimler 'gümüş tepsi ile ikram edilmiş' gibi bir görünüm var ilçede..

Nasıl mı?.. İsmail Başaran ve Ragıp Göker'in yazılarında aslında şifreleri verilmiş ama seçmenin söyledikleriyle anlatmak sanırım daha anlaşılır olacak. Salıpazarı'nın merkezine girdiğimiz saatlerde ortalıkta çok kişi yok. Kahvehaneler açık, bazı işyerleri tek tük. Sonrasında canlanacak ama biz sabahın ilk saatlerindeki 'seçmen görüşleriyle' başlıyoruz işe.. İlk çaylarımızı yudumlarken, kahveci tanıyor bizi. O da muhtar adayı olmuş. "Yazın kamuoyu yoklaması yapmıştınız burada tanıdım sizi" diye başladı söze. Ne olur seçimler diye sorduk, "Ben de muhtar adayıyım ortalık karışık. Konuşmam doğru olmaz' derken, hemen yanda oturan dört kişi, "Bize sorun' dedi. Başladık sohbete. Diğer arkadaşlarımızı önce yan mahallelere sonra da kırsala çıkmaları için gönderdik.

MERKEZDEKİ SEÇMEN ADETA BÖLÜNMÜŞ
Dört kişinin dördünden ikisi AK Parti'ye oyunu verecekti. Bir diğeri Cavit hoca (DP'nin adayı Cavit Yıldırım) dedi. Bir diğeri de CHP'nin adayı Hasan Düzenli'ye oyunu vereceğini söyledi. O sırada yıllarca gurbette kalmış ve sonra memleketine göç etmiş taksici geldi. Ona da sorduk. O daha temkinli. İlk kez ilçesinde oy kullanacak. Ama söylediği çok önemli. "Burada seçimler merkezde olsa, Cavit Yıldırım çok şanslı olur. Çünkü şahsi oyu var. Ama kırsalı hesaba koymak gerekir. AK Parti alır ama MHP Cavit hoca üzerinde birleşseydi, bıçak sırtı olurdu. Bu konuşmaya masadaki herkesin katıldığını gördüm. Çünkü Demokrat Parti kökenli ilçede MHP'de başkan çıkarmış. Yani tabanı var. Ama adayı Refaaddin Karaca, çok tutmamış anlaşılan. Bir çok seçmen, "Cavit hoca varken biraz zor" diyor. Ama Cavit Yıldırım'ın oy alacağı parti olarak sadece MHP gösterilmiyor. Hem AK Parti'den hem MHP'den, hem de şahsi oylarını alır deniliyor.

KIRSAL OYU AKGÜL'E YARIYOR
Yıldırım ile sohbet ettik. AK Partili Halil Akgül de Cavit Yıldırım'ın etkili bir isim olduğunu kabul ediyor ama "Kırsalda yoklar tabi ki. Bizim yaptığımız hizmetlerin de herkes farkında. Merkeze bakıp yanılmamak lazım. Köylü yolumu yap yeter diyor. Biz zaten merkezi çok değiştirdik. Tekstil fabrikasında 380 Salıpazarlı ekmek yiyor." diyor. CHP'nin adayı Hasan Düzenli'nin seçime girmesi de ilginç. DP'li Yıldırım seçime girip MHP ve AK Parti'den oylarını alır ben de şahsi ve CHP oylarıyla seçimi kazanırım hesaplarında. Düzenli, "Cavit Hoca ile yıldızımız barışık değil. O girmese girmezdim seçime. Ama benim şansım arttı. Halk beni seviyor" diyor. MHP adaı Karaca'yı göremedik. Çalıştığı söylendi. Ama nasıl çalışıyorsa MHP diyen çok kişiye rastlamadık. Kim ne derse desin seçim zor geçecek Salıpazarı'nda. Ama Halil Akgül, kırsaldaki AK Parti'nin oylarıyla bir adım önde ve sandıkta zafere yakın bir isim.  Kırsaldaki arkadaşlarımız da AK Partili Akgül’ü doğrular gibi. Çünkü rakım yükseldikçe AK Parti oyları sele dönüşüyor. Biraz MHP, biraz DP, biraz CHP oyu da olsa AK Parti yoğunlukta.

HERKES SON MİTİNGİ BEKLİYOR
İlçede bir şeyi de gözden kaçırmamak lazım. Halil Akgül ile ilçede bir gelişme başlamış. Tek eksiği ilçe halkına fazla zaman ayıramıyor. Onu da şöyle anlatıyor; "İlk dönemimdi, kendi işlerimde vardı. Ama şimdi ilçeyi şantiyeye çevireceğim. Bütünşehir ile köylere de hizmet gidecek. Bunu halk biliyor ve seçim endişem yok. Ben şimdiden nereye öncelikli hizmet götürürüm onun planlarını yapıyorum" diyor. Seçmen Salıpazarı'nda çok beklentili değil. İşsizlik var diyorlar yeni istihdam tesisleri istiyor. Ve son gün çok önemli diyorlar. Nasıl diyoruz, "Son mitingden söz ediyoruz. AK Parti, CHP, DP, MHP mitinglerinde kalabalığı kim sağlarsa ona yığılma olur. Yani AK Parti'nin karşısında bir iki partinin seçmeni birleşebilir güçlü gördüğünden yana'. Bunu herkes söylüyor. Cavit hoca 'O ben olurum diyor, CHP'li Düzenli, "Cavit hoca kırsalda yok, CHP'de birleşirler' diyor. Halil Akgül ise, "Bizim seçmenimiz bu kez yine istikrardan yana oyunu kullanır. Bakın göreceksiniz" diye konuşuyor.

2009 SEÇİM SONUÇLARI İP UCU VERİYOR
Olayın bir de şu yönü var ilçede. Köylerde 9500 oy var. İlçe merkezinde ise 5500 kadar. Merkezde AK Parti'nin üstünlüğü olmasa bile, köyler AK Parti'nin oy deposu. Köylerde CHP ve MHP'nin oyu da var, DP'li Yıldırım'ın da. İşte kırsalda AK Parti oyları yoğunluğunun karşısında diğer oylar eşit bölünürse, Halil Akgül, tereyağından kıl çeker gibi başkanlık koltuğuna yine oturur. Ve seçmen şöyle diyor. "AK Parti yüzde 20 avantaj ile seçime başlar. Cavit Hoca'nın merkezde oyu var, köyde yok, MHP'nin merkezde yok kırsalda var. CHP ise her iki tarafta var ama yeter mi. Sizce sonuç belli değil mi".. Evet kiminle konuşsak, bu matematik hesabını yapıyor ve 'son miting' diyor. Gençler ise farklı bakıyor. Çevre düzenlemesi istiyor, akşam olunca oturacak yerlerin yapılmasını bekliyor. Kim yapar diyoruz, "Umutsuzuz" diyor. Oylar kime diyoruz, yanıt ilginç; "Biz adayların küçük çekişmesine bakmıyoruz. Hizmet kim getirecekse ona. İktidar gücü önemli bunu da biliyoruz". A.Yener CABBAR yazdı..

sali-akp.jpg

Hizmetlerinden köylerinde yararlanma hakkı olduğunu söyleyen AK Partili Akgül:
Daha yapacak çok işimiz var

Siyasete halkın duasını almak için girdiğini söyleyen Salıpazarı Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Halil Akgül, yerel seçimde karşısına 3 güçlü adayın çıkmasını seçilmesi için kendisine bir avantaj olarak görüyor.

Röportaj: Ragıp GÖKER

Bu seçim sürecinde bizim gazetenin ekibi olarak yaptığımız kamuoyunu yoklama çalışmaları en çok Salıpazarı’na yaramış. Ramazan ayı idi ve benim Salıpazarı’na seçim çalışması için ikinci gidişimdi. Ekibin başında Yener Cabbar vardı. Gazetenin stajyerleri anket çalışması yapıyorlardı Yabancı plakalı bir araçtan iki kişi inmişti.
‘’Anket mi yapıyorsunuz?’’ diye sordular. Yener Cabbar, gazeteci olduğumuzu  ve yaklaşmakta olan yerel seçim öncesi haber oluşturmak için  kamuoyu yoklaması yaptığımızı söylemesine rağmen, kasaba şerifi kılıklı iki memur bunun için iznimiz olup olmadığını sordular.
Kasaba şerifi kılıklı iki memurun bize ‘’Ne yapıyorsunuz ?’’ diye sormaya hakları yoktu ve ayrıca bunu sormak için yanımıza yabancı plakalı bir araçla gelmişlerdi. Böyle davranmaya hakları yoktu, biz bu duruma tepki gösterince biri o yabancı plakalı araçla oradan kaçar gibi uzaklaştı. Orada farkına vardık ki halkın büyük bir bölümü de o memurların görev yapma biçiminden hoşnut değillermiş. Yener Cabbar o sıralar durumu hem köşesine taşımış hem de Emniyet Müdürlüğünü bilgilendirmişti.
Salıpazarı kasaba Şerifi kılıklı o polis memurlarından kurtulmuş. Samsun’da siyasetin Nabzı Hedef Halk’ta atıyor. Samsun siyasetinde ne olup bitiyor halk onu Hedef Halk’tan öğreniyor ama bizim bu çalışmamız galiba en çok da Salıpazarı’na yaramış.
Bu son çalışma için Salıpazarı’na gittiğimizde Belediye Başkanı Halil Akgül, parka dönüştürdüğü kent meydanında karşıladı bizi.
O sırada çevremize Salıpazarı’ndan bazı vatandaşlar geldiler. Belli ki Ramazan ayında o dik duruşu sergileyen Genel Yayın Yönetmenimiz Yener Cabbar’ı tanımışlar. O polislerden canları yanmış olmalı ki; Yener Cabbar’a teşekkür ettiler.
Başkan’da Halil Akgül de öğrenmiş ve o durumun oluşması nedeniyle hem üzüntülerini söyledi hem de teşekkür etti.
Hizmetlerinden köylerinde yararlanma hakkı olduğunu söyleyen AK Partili Akgül:
‘’Daha yapacak çok işimiz var’’ diyor. Siyasete Halkın duasını almak için girdiğini söyleyen Salıpazarı Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Halil Akgül,  daha sonra şöyle konuştu:
Halka hizmet etmenin en kolay yolu da AK Partide siyaset yapmaktır. Başbakanımızı örnek alıyoruz. Belediyeciliği biz Başbakanımızdan öğrendik.

RAKİPLERİMİN OLMASI AVANTAJIM
Halil Akgül, Salıpazarı’nda halkın bir bölümü tarafından çok eleştiriliyor ama halk ondan da vazgeçilemiyor. Halil Akgül’den Başkanlığı almak için CHP ve MHP’nin yanı sıra DP’ de aday çıkarmış. Karşısına 3 güçlü rakibin çıkmış olmasını bir avantaj olarak gördüğünü söylüyor Salıpazarı Belediye Başkanı ve Ak Parti Salıpazarı Belediye Başkan adayı Halil Akgül.

DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR
Siyasete Ak Parti’de başladığını söyleyen Halil Akgül, AK Parti’ye girişini de Tayyip Erdoğan’ın bu ülke için iyi işler yapacağına inandığı için katıldığını söylüyor. 5 Yılda Salıpazarı’nda çok iyi işler yaptığını dile getiren Akgül, daha yapacak çok işi olduğunu belirterek, röportajımız sırasında daha sonra şunları söyledi: 2009 yılında 5084 sayılı teşvik yasasından yararlanarak ilçemize 350 kişinin çalıştırılabileceği bir tefsi yatırım gelmesini sağladık. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren bu firma ilçemize 1 trilyon liralık yatırımı kazandırmış olduk.

25 KM ASFALT YAPTIK
İlçemizin mahallelerinde 25 Km asfalt yol yaptık. Salıpazar’nın çöp deposunu kaldırdık. Eskiden çöp dökülen o alana gençlerimizin spor yapabilecekleri halı saha yaptırdık. Sürekli eksikliği hissedilen spor salonu yaptık. İlçemize Devlet Hastanesi kazandırdık Anadolu İmam Hatip Lisesi de bizim dönemimizde yaptırıldı, kız yurdu da öyle. Ayrıca Canik Parkı ilçemize renk katan bir diğer hizmetimizdi. 2012 yılında zarar gören köprüyü de onardık.

GALİP ÖZTÜRK’ÜN YATIRIM YAPMASINI SAĞLADIK
Samsunlu bir işadamı olmasıyla hepimizin gurur duyduğu Ayvacık doğumlu İşadamımın olan Galip Öztürk’ün ilçemizde toplam 4 milyon liralık yatırım yapmasını sağladık. Bütün bunlar için ‘Belediye yatırım yapmadı ki başkalarının yaptığı yatırımla övünüyor’ diye söyleniyor. Ama bunu söyleyenler şu ayrıntıyı unutuyorlar. Klasik belediye hizmetleri olan yol, su ve kaldırım çalışmaları artık her belediyenin zaten günlük ileri arasındadır. Biz ilçemize yatırımcı çekerek farklı olduğumuzu göstermiş olduk.

ALTYAPI TAMAMLANDI
İlçemizdeki su ve kanalizasyon gibi alt yapı çalışmaları bizim görev dönemimiz sırasında tamamlanmıştır.  Alt yapıdan söz etmişken ilçemizi sağlıklı içme suyuna kavuşturduğumuzu da gururla söylemek isterim. Canik Parkının yanı sıra Ada park ve diğer parklar da gururla sahiplendiğimiz eserlerdir. Ayrıca Hanımlara mikro kredi sağlanması gibi diğer sosyal hizmetlerimizle de örnek bir belediyecilik çalışması yaptık.

KÖYLERDE HİZMETLERİMİZDEN YARARLANACAK
Salıpazarı merkezinde yapacağımız çok şeyin kalmadığına inanıyorum. Önümüzdeki beş yıl için yeniden aday olmamın en büyük nedeni köylerimizin de Ak Parti belediyeciliği ve bizim hizmetlerimizden yararlandırma heyecanıdır. Önümüzdeki dönemde köylerimizin de hizmetlerimizden yararlanacak olması beni şimdiden heyecanlandırıyor.

sali-dp.jpg

Salıpazarı halkının değişim istediğini söyleyen DP’li Yıldırım:
Bizimle birlikte ‘halk’ kazanacak

Salıpazarı’nda herkesin bir birini tanıdığını söyleyen Demokrat Partinin (DP) Salıpazarı Belediye Başkan Adayı Cavit Yıldırım, ‘‘Salıpazarı halkı, şehri altından da donatsan İlişkiler iyi olmayınca oy vermez’’ diyor.

Röportaj: Ragıp GÖKER

Küçük bir ilçe Salıpazarı.
Hani nasıl söylenir: Avuç içi kadar bir yer.
Cavit Yıldırım’ın deyimiyle söylüyorum, ‘’Burada öksürsen, öbür yakada duyulur’’ zaten arasından geçen bir derenin ikiye böldüğü Göğceli Köyü ve Salıpazarı Nahiyesinin birleşmesiyle kurulmuş bir ilçe Salıpazarı.
Seçmen profili de her iki yakaya göre değişkenlik gösteriyor. Bir tarafta MHP’li seçmen çoğunluktaysa diğer tarafta AK Partililer.
Bizim gazetenin stajyer gençleri tarafından Ramazan ayında gerçekleşen kamuoyu yoklamasında adı seçmenler tarafından adı sıkça söylenen Cavit Yıldırım, geçmişte 10 yıl Salıpazarı’nda Belediye Başkanlığı yapmış.
Demokrat Partinin (DP) Salıpazarı adayı olan Cavit Yıldırım’a ilçedeki seçmenler  daha çok MHP adaylığını yakıştırıyorlardı.
Röportaja başlarken Cavit Yıldırım’a bu durumu sordum, ‘’MHP size teklif yapmış mıydı?’’ diye.
Geçen yıla kadar MHP’lilerin, ‘’Adayımız sen olacaksın’’ dediklerini iddia ediyor Cavit Yıldırım.
‘’MHP, bana verdiği sözü tutmadı, Ben de şu an ülke genelinde tabanı yüzde bir bile olmayan DP’den aday oldum’’ diyen Cavit Yıldırım, aileden siyasetçi.
Babası Nami Yıldırım da 1973 yılında Salıpazarı Belediye Başkanı olarak görev yapmış.
1957 yılında Salıpazarı’nda doğan Cavit Yıldırım, eşi Neşe hanım gibi bir eğitimci. Öğretmen yani. 1994 yılında Salıpazarı Belediye Başkanı seçilene kadar eğitim ordumuzun bir neferi olarak görev yapmış. Yıldırım iki dönem üst üste yani 1994-2004 yıllarında Salıpazarı Belediye Bakanlığı makamında oturmuş.
‘’MHP’den aday olsaydınız nasıl bir seçim olurdu?’’ diye soruyorum Cavit Yıldırım’a. Cavit Bey bu soruma, ‘’Benim açımdan çok rahat bir seçim olurdu. Karşıma rakip bile çıkmazdı’’ diye cevap verdi.
Röportajımız sırasında daha sonra kendisine ‘’Bu adaylık sürecinde neler yaşandı?’’ diye sordum. ‘’Bunu MHP’nin İl Başkanına sormak lazım’’ diye cevap veren Cavit Yıldırım daha sonra şunları söyledi:
 Bir yıl öncesine kadar adayımız sen olacaksın diyorlardı. Şimdi MHP’nin adayı olarak açıklanan Refattin Karaca’ya kongrede kendisini desteklemek şartıyla Salıpazarı Belediye Başkan adaylığı için söz verdiğini duydum. Beni son ana kadar oyladırlar. Ben de bu defa DP’den aday oldum.

HALK BENİ TANIYOR VE SEVİYOR
Salıpazarı küçük bir yer, burada herkes bir birini tanır. Bu ilçenin bir özelliği de aileler burada köklüdür. Salıpazarı göç almadığı için buradaki halkın geçmişi yüz yıllara dayanır. Onun için burada siyaset yapan kişinin halkla ilişkileri iyi olması lazım. Burada her yeri altından bile donatsanız, halkla ilişkileriniz iyi değilse kimse size oy vermez. Belediye Başkanı Halik Akgül’ün seçmenle arası hiç iyi değil, benim ise halkla geçmişten gelen iyi ilişkilerim var. Bu halk beni sever ve bana güvenir.Bu nedenle bu seçimde şansımın çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

TAŞ TAŞ ÜSTÜNE KONMUŞ SA BENİM EMEĞİM VARDIR
Salıpazarı Halil Akgül’ün başkanlığı döneminde Salıpazarı bir 5 yıl kaybetmiştir. Salıpazarı’nda bugüne kadar  her ne hizmet yapılmışsa onu ben ve Hasan Düzenli yapmıştır. Salıpazarı’nda bugün taş üstüne taş konulmuşsa o her taşta benim de emeğim var.

SALIPAZARI ‘NDA YENİDEN YAPILANMA OLACAK
Yeni yasayla birlikte köyler mahalleye dönüştü. Bu nedenle hizmet sil baştan yeniden başlayacak.  Bütün yollar yeniden elden geçecek.  Salıpazarı sanayi sitesine kavuşacak. Göreve gelirsek ilk iki yılda bir yandan sosyal ve kültürel tesisler yapacağız, bir yandan da alt yapı çalışmalarını hızlandırıp şehri her bakımdan geliştireceğiz.

sali-chp.jpg

 ‘’Siyasetin sermayesi güler yüzdür’’ diyen CHP’li Düzenli:

Başkanken kimseye yüz Çevirmedim, ona güveniyorum

MHP’den seçildiği Salıpazarı Belediye Başkanlığını, CHP adayı olarak yeninden kazanmak isteyen Hasan Düzenli, günümüzde partiden çok ülke çıkarlarının önem kazandığını söylüyor.

Röportaj: Ragıp GÖKER

Salıpazarı, Asarcık’la birlikte Samsun’un en kıyı da köşede kalmış ilçesi. Çarşamba şehir merkezine uzaklığı sadece 14 Km. olmasına rağmen henüz yolu bile yapılmamış.
‘’Köy’’ desem, değil.
‘’Şehir’’ desem, o da değil.
Araf’ta kalış gibi.
Ne köy olmaktan çıkmış, ne şehir olabilmiş.
Salıpazarı’nda 1973 yılında belediye kurulmuş. 1987 yılında da ilçe olmuş.
Hani nasıl söylenir,  ‘Avuç içi kadar’ öyle bir yer yani.
Herkes bir birini tanıyor.
Kimse kimseyi kandıramaz yani.
Böyle küçük bir yerleşim yerinde siyaset yapmak da çok zor olsa gerek. Küçük yerleşim yerlerinde taraflar arasında keskin çizgilerin oluşması da doğal bir durum olarak kabul ediliyor. Siyasi görüşten çok tanınır olmak daha da önem kazanıyor.
Hasan Düzenli mesela daha önce MHP’nin adayı olarak girdiği seçimi 3 kez kazanmış. Bir ara Anavatan Partisinin ilçe başkanlığını da yapmış olan Hasan Düzenli, 30 Mart Pazar günü yapılacak seçimlerde Salıpazarı Belediye Başkanlığını kazanmayı bir kere daha istiyor. Düzenli, bu defa CHP’nin adayı olarak Salıpazarı seçmeninin karşısına çıkıyor. ‘’Hangi partinin adayı olmak önemli değil’’ demesi de bu nedenle olsa gerek.
MHP’li Mansur Yavaş’ın CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasını 4 milyonluk başkentte yadırganmaya biliriz.
Ve fakat
Avuç içi kadar yer olan Salıpazarı’nda da bu durum yadırganmamış.
Salıpazarı’nda çok kişi ‘’Hasan Abi’ diyor, başka bir şey demiyor.
Hasan Düzenli bu seçimi kazanır da Belediye Başkanı olur mu bilmem ama şimdiden ‘Gönüllerin Başkanı ‘ olmayı başarmış birisi onu söyleyebilirim.
Hasan Düzenli’ nin, ‘’Siyasetin sermayesi güler yüzdür’’ demesi de bu sebepten olsa gerek.
Düzenli, Halkın gönlünde edindiği yere güveniyor sanırım.

‘’Parti değiştirmiş olmak sizin için handikap sayılmaz mı ?’’ diye soruyorum.

‘’Parti önemli değil, önemli olan Türkiye, önemli olan Salıpazarı’’ demesi de küçük yerleşim yerlerinde bile ‘’AK Parti kazanmasında kim kazanırsa kazansın’’ anlayışının yaygınlaşmakta olduğunu göstermesi bakımından 30 Mart seçimlerine parti liderlerinin neden bu kadar önem verdiğini anlatır bir örnekti.

3 dönem Başkan olmuşsunuz, sizi niye yeniden Başkan görmek istiyorlar?

Başkanlık yaptığım 15 yıl boyunca kimseyi kapımdan geri çevirmedim. Herkese güler yüz gösterdim. Kimin ne derdi varsa onunla kendim ilgilendim. Beni tekrar başkan görmek istemelerinin nedeni de bu olsa gerek.

SALIPAZARI’NDA NE VARSA BENİM ESERİMDİR
Gerek Halik Akgül ve gerekse DP’nin adayı Cavit Yıldırım’ın bu şehre kattıkları bir şey yoktur. Bu şehirde her ne yapılmışsa onu ben yapmışımdır. Kimsenin benim yaptığım işleri sahiplenmesine izin vermem. Cavit Yıldırım, ‘ Salıpazarı’nda taş Üstünde taş varsa, Benim ve Hasan Düzenli’nin bunda emeği var’  diyormuş. Cavit Yıldırım’ın bu şehre hiçbir katkısı olmamıştır. Bir kapı kazandırdığını ispat ederse ben siyaseti bırakmaya hazırım.

PROJELERİM HAZIRLANIYOR
Adaylığım sürecin son günlerinde açıklandı. Bu nedenle henüz projelerimizi halkla paylaşamadım. Ancak hazırlıklarımız hızla sürüyor. Salıpazarı’nda ben başkan olduğumda bazı yenilikler yapılacak. Mesela dere kenarında yürüyüş yolları yapılacak. Sanayiciler için ucuz arsa oluşturacağız. Belediye olarak esnaflarımız için sanayi sitesi yapıp kiraya vereceğiz.

ALT YAPI TAMAMLANACAK
Halil Akgül, kanalizasyon yaptığını söylüyor ama kanalizasyon  dereye akıyor. Biz kanalizasyonun dereye akıtılmasını önleyeceğiz. Dere kenarını o pis kokudan kurtaracağız. Dere boyunda spor alanları ve parkların içinde bulunduğu mesire yerine çevirerek halkın iyi vakit geçirmesini sağlayacağız.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.