21 Haziran 2018
  • Samsun18°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara15°C
  • İzmir23°C
  • Ordu21°C
  • Sinop21°C
  • Giresun20°C
  • Amasya16°C

'BİNLERCE İNSANIN HATIRALARI YIKILMAZ'

Çorum Belediye Başkanı Külcü, son günlerde kamuoyuna tartışılan Faik Tonguç Çocuk Kütüphanesi'nin yıkılacağı iddialarına cevap verdi; "Binlerce insanın hatırası olan yere saygımız var. Yıkım olmayacak"

'Binlerce insanın  hatıraları yıkılmaz'

12 Ocak 2018 Cuma 17:02

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, son günlerde kamuoyuna tartışılan Faik Tonguç Çocuk Kütüphanesi ile ilgili açıklama yaptı. 

Faik Tonguç Çocuk Kütüphanesi'nin iki farklı boyutunun olduğunu dile getiren Başkan Külcü, "Birincisi, orada bir imar planlaması yapılmış. 2007 yılında başlayan çevre düzeni planı çalışmasında orası konut bölgesi olarak işaretlenmiş. Sonrasında ise parselasyon çalışması yapılırken, konut parselinin içerisinde kalmış. İşin bu kısmı doğru. Ama biz bunu fark ettikten sonra oranın planını değiştirmek ve kütüphanenin bulunduğu alanı sosyal kültürel tesis alanı olarak işaretlemek üzere yeni bir çalışma başlattık. Bu çalışmamız devam ediyor. Onu nihayete erdireceğiz ve kütüphaneyi yıkılmaktan kurtaracağız" dedi.

'ORADA HATIRALAR VAR'
Binlerce insanın olduğu gibi kendisinin de Faik Tonguç Kütüphanesi'nde hatırasının bulunduğuna dikkat çeken Başkan Külcü, "Bina tarihi bir bina değil ama binlerce insanın orada hatırası var. Biz o hatıraya saygı duyarak aslında kendi hatıralarımıza da saygı duyarak, oradaki yıkımın önüne geçmek üzere hazırlıklar yapıyoruz. Bizim de ortaokul yıllarımızın kütüphane çalışmaları Faik Tonguç Çocuk Kütüphanesi'nin içerisinde geçmiştir. Cumartesilerimiz, Pazarlarımız ve akşamlarımız oralara ders çalışmak için gidip geldiğimiz yerlerimizdi. O bölgede bulunan binlerce insanın hatırasına sahip çıkmak için düzenleme çalışması yapıyoruz" ifadelerini kullandı. İHA / ÇORUM

faik-tonguc-cocuk-kutuphane1.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.