23 Mayıs 2018
  • Samsun17°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara13°C
  • İzmir21°C
  • Ordu17°C
  • Sinop18°C
  • Giresun18°C
  • Amasya15°C

BAŞARI GRAFİĞİ İNEN İÇİN DEĞİŞİM İSTEDİ

Çorum Belediye Başkanı Külcü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Belediye Başkanları'na mesajlarının 'anlaşılabilir ve doğru tespitler' olduğunu söyledi. Külcü, Türkiye tarihinde iki lidere dikkat çekti: 'Atatürk ve Erdoğan'

BAŞARI GRAFİĞİ İNEN İÇİN DEĞİŞİM İSTEDİ

20 Ekim 2017 Cuma 09:00

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, HHALK Gazetesi Ankara Temsilcisi M. Soner Cabbar ve Ekonomi Bölgeler Sorumlusu N. Alper Cabbar'la gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 16 Nisan'da yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni içeren referandumda çıkan 'evet' sonucunun AK Parti iktidarının yapamadıklarını ve eksik kalan projelerini hayata geçirmesi adına oldukça önemli bir sistem olduğunu belirten Başkan Külcü, "AK Parti, Türkiye siyasetinin her alanında tek başına siyaseti şekillendiren bir partidir" dedi.

İŞİNİ YAPANLA YOLA DEVAM 
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 13 Eylül'de yapılan Belediye Başkanları Toplantısı'nda, Erdoğan'ın verdiği mesajların çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Külcü, "Elbette bu toplantıda verilen mesajlar sadece belediye başkanları için geçerli değil, milletvekilleri, il başkanları ve tüm teşkilat için geçerli. Belediye Başkanları Toplantısı'nda Sayın Erdoğan'ın söylediği ve benimde anladığım ve üzerinde özellikle durduğumu konu şuydu. 'İşini iyi yapan, partiyle herhangi bir problemi olmayan arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Bu devamlılık, görevi neyse o görevde devam edecek anlamına da gelmiyor. 'Ölene kadar bu makamlarda, koltuklarda kalacağım' diye bir şey yok. Kesin olan bir şey var. Başarısız olanlarla ya da başarı grafiği aşağı doğru inenlerin görevine devam etmeme konusunda kesin bir irade var" diye konuştu.

REFERANDUM SONUÇLARI ÖNEMLİ
Başkan Külcü, "Referandumda yüzde 50’nin altında kalan illerle ilgili gerek il ve ilçe yönetimleri, gerekse belediye başkanları, gerekse de milletvekilleri anlamında sebeplerin irdelenmesi lazım. Sayın Erdoğan'ın ve ekibinin bu konuda ciddi çalışmalarının olduğunu biliyoruz. Yüzde 50'nin altında kalan illerde sosyolojik sebepler var, uyum sorunları var. Hepsini birlikte değerlendirmek lazım. Bu sorunların tek bir kaynağı yoktur. Mutlaka birden fazla sebepleri vardır o sorunların" diye konuştu.

'ARTI-EKSİ'Sİ OLAN BAŞKANLAR
"Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'belediye başkanlıklarıyla' ilgili diğer kademelere göre daha titiz olduğu biliyorum" diyen Belediye Başkanı Külcü, "Partiler seçimlerde belli bir orana sahiptir. Ancak Başkan Başkanı Adayı'nın da yerel seçimlerde etkisi artı 10 ila eksi 10'dur. Yanlış bir adayı sunduğunuzda 10 puan aşağı oy alabilirsiniz, doğru bir aday gösterildiğinde ise 10 puan size artı katar. Belediye başkanları bu işin temeli. İstisnalarda var elbette. Beklentilerin dışında performans gösteren yerler de var. Ama genellikle isabetli adaylar 'size seçim' kazandırır. Her zaman milletin değerlerini temsil edecek kişiler AK Parti'nin adayları olmuştur. Bugün ülke genelinde belediyelerin büyük çoğunluğunu AK Partili Belediye Başkanları yönetiyor.  Gelinen nokta AK Parti'nin başarısını gösteriyor" ifadelerini kullandı.  N. Alper CABBAR

cumhurbaskani-vebaskan-(3).jpg
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Erdoğan'dan ödül alan Belediye Başkanları arasında yer alıyor. 

TÜRKİYE'NİN İKİ LİDERİ OLDU
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü sözlerini şöyle tamamladı; "Biz meselelere sadece bir siyasi parti olarak bakmıyoruz. Bu bizim davamız. Bu işe hizmet davası olarak bakmak lazım. Yarın başta olmazsınız ama başta olanın yanında olursunuz. Katkı vermek istiyorsanız bir şekilde katkı verirsiniz. Cumhuriyet, tarihi boyunca iki lider çıkarmıştır. Birincisi Cumhuriyetin kurusu Mustafa Kemal Atatürk, ikincisi de milletin ve dünyanın liderliğini kabul ettiği Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu bir kıyaslama değil, sadece tespittir. Bugün Avrupa'da ülkelerinde sosyologların değerlendirmelerini okuyun. Bunu net bir şekilde görürsünüz. Sayın Erdoğan siyasi hayatı boyunca zoru gördüğü yerde kendini hiç geri çekmemiştir. Bu zamana kadar tüm engellere, zorluklara hep göğüs gerdi. Bunun en son örneği 15 Temmuz'daki hain FETÖ'nün darbe girişimi. 15 Temmuz'da ölümü göze aldı, milletine 'meydanlara çıkın' dedi. Halkın güven algısı bugün AK Parti'nin ve Sayın Erdoğan'ın en önemli gücüdür."

cumhurbaskani-vebaskan-(1).jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.