23 Mayıs 2018
  • Samsun17°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara14°C
  • İzmir21°C
  • Ordu17°C
  • Sinop18°C
  • Giresun17°C
  • Amasya14°C

ATAKUM'UN NÜFUSU 43 BİN KİŞİ ARTTI

Hemşehri dernekleri ile buluşan Atakum Belediye Başkanı Taşçı, " İlçemiz tüm Türkiye’den aldığı göçle, son 3 buçuk yılda 43 bin 727 kişi arttı. Atakum Türkiye mozaiğidir ”dedi.

Atakum'un nüfusu  43 bin kişi arttı

10 Şubat 2018 Cumartesi 16:31

Samsun’daki hemşeri derneklerinin yönetici ve üyeleriyle buluşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum İlçesinin farklı kültürlerin bir araya gelerek oluşturduğu büyük bir aile olduğunu ve bu anlamda hemşeri derneklerini önemsediklerini ifade etti. Hemşeri dernekleriyle sürekli iletişim halinde olduklarını ifade eden Başkan Taşçı, “Atakum nüfusu, başta Karadeniz Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’den aldığı göçle, son 3 buçuk yılda 43 bin 727 kişi arttı. Sürekli göç alan yapısıyla bir Türkiye mozaiği haline gelen Atakum İlçesinde hemşeri derneklerini önemsiyor, onlarla birlikte düşünüyor ve birlikte üretiyoruz "dedi. 

Taşçı, " Bu anlamda ilçemizin, farklı kültürleri buluşturan yapısından hareketle, Yörekent Projesini hayata geçirdik. Birçok hemşeri derneği ile bu anlamda görüşmelerimizi yaptık, bir kısmı ile protokollerimizi imzaladık. Protokol imzaladığımız dernekler arasında ilk kazmayı vuran da Samsun Mübadele Derneği oldu. İnşaat çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürülen Mini-a Rumeli Projesi’yle, Rumeli ve Balkan kültürünü Atakum’da yaşayacak. Atakum Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışımızla, daha önce de yaptığımız gibi bundan sonra da talep eden hemşeri derneklerinin üyelerini Çanakkale gezisine göndereceğiz "diye konuştu. 

ÖRNEK PROJE ‘YÖREKENT’

Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ise ilçedeki hemşeri derneklerinin birlik ve beraberlik içerisinde olduğuna dikkat çekerek, “Atakum Belediyesi öncülüğünde önemli bir birliktelik sağlanmış. Farklı memleketlerden gelen ancak Atakum İlçesinde yaşayan hemşerilerimiz, kendi kültürlerini, örf ve adetlerini yaşatmak için dernek faaliyetleri sürdürüyor. En güzeli ise farklı hemşeri derneklerinin, Atakum’u öncelik haline getirerek, bir arada bir şeyler yapıyor olması. Başkan Taşçı’yı bu birlikteliğe zemin sağladığı için kutluyorum. Yörekent Projesi de bu anlamda önemli bir proje olarak karşımızda duruyor. Bizler kent yöneticileri olarak, hemşeri derneklerinin her zaman yanındayız” dedi.

E.Caner CABBAR 

atakum--(1)-001.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.