23 Mayıs 2018
  • Samsun17°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara14°C
  • İzmir21°C
  • Ordu17°C
  • Sinop18°C
  • Giresun17°C
  • Amasya14°C

ARAPÇA ÖĞRENEREK DAHA İYİ KURAN’I KAVRAYABİLİRSİNİZ!

İddialı ve net cümledir. İlim öğrenmek gereklilik fakat Çin’e gitmek çok gerekli değildir. Maksat lisan öğrenmek, maksat insanlar arası köprü kurmak ise bunu Çin’e, Amerika’ya veya Arap ülkelerine gitmeden de halledebilirsiniz.

Arapça Öğrenerek Daha İyi Kuran’ı Kavrayabilirsiniz!

23 Ocak 2018 Salı 15:57

Arapça Öğrenerek Daha İyi Kuran’ı Kavrayabilirsiniz!

prelpy-001.jpg

İlim Çin’de bile olsa öğreniniz…

İddialı ve net cümledir. İlim öğrenmek gereklilik fakat Çin’e gitmek çok gerekli değildir. Maksat lisan öğrenmek, maksat insanlar arası köprü kurmak ise bunu Çin’e, Amerika’ya veya Arap ülkelerine gitmeden de halledebilirsiniz.

Bir dili öğrenmek ve konuşabilir seviyesinde olmak için, iletişim kurarak lisanı pekiştirmek önemlidir. Türkiye’de yaşarken başka bir ülkenin dilini konuşmak, pratik yapmak artık çok kolay. Yabancı dil seviyesinin ya da Arapça konuşan insan sayısının artmasına da gerek yok.

Preply, global çağın keşiflerinden biri olarak tüm dilleri konuşabilmenizi, okur- yazar seviyesinde olmanızı ve uluslararası insan formatına bürünebilmenizi sağlıyor.

prelpy.jpg
Preply, internet aracılığıyla tüm Dünya’yı avuçlarınıza seren bir platformdur. Online sistem sayesinde dilediğiniz dili öğrenebiliyor, uzaktan eğitim ve iletişim formülü ile donanım kazanıyorsunuz. Kriterlerinize uyan, size en hızlı sürede dil öğretebilen binlerce öğretmen arasından dilediğinizi seçerek, dil eğitimini online alıyorsunuz.

Preply Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dijital dünyanın dil bilen yüzü olarak düşünebilirsiniz. Yahut çok lisanlı teknoloji…

Preply en gelişmiş kütüphane, en becerikli çevirmen ve en nitelikli dil eğitmenidir. Teknolojinin sizinle konuşması ve aşılmayacak dil olmadığını sunmasıdır.

Özellikleri ve geniş kapsamlı portal sunumuyla, ağına kayıtlı 29 binden fazla dil öğretmeni ile Arapçayı, İngilizceyi, Kore dillerini ya da Dünya’nın herhangi bir ülkesinde konuşulan resmi bir dili, internet aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Kolay kullanılabilir web sistemi ile; öğrenmek istediğiniz dil, öğretmenin doğduğu ülke ve ücret bilgisi arama kriterleriyle binlerce eğitmen arasından dilediğinizi seçerek cv bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Eğitmenler ‘’sadece’’ dil bilen insanlar değil, akademik öğrenim görmüş ve dil yeterlilik belgeleri olan, öğretime yetkisi olan kişilerin sunum yaptığı bir platformdur. CELTA, TEFL ve TESOL sertifikalarına sahip, bulundukları ülkelerden dil eğitim belgelerini almış kalifiye öğretmenlerdir.

Sisteme kayıt olan tüm öğretmenlerin profilleri onaylanmış gerçek kişilerdir. Ekonomik fiyat avantajları, ders günü ve saati seçim avantajı, Dünya’nın 185 ülkesinden temsilci ile öğrenemeyeceğiniz dil, ulaşamayacağınız insan yoktur.

Arapça Dil Eğitmenleri

Dünya’nın en zengin dillerinden biri olan Arapça, çok fonksiyonlu versiyonu ile sunuluyor. ‘’Çeşitlilik mucizedir’’ bilinciyle kurulan Preply, Arapça dil eğitimini farklı ülkelerin, farklı şivelerin ve farklı özelliklere sahip öğretmenlerin eğitimiyle sunuyor.

Suudi Arabistan, Türkiye, Irak, İran, Suriye, Filistin, Mısır, Tunus, Cezayir, Lübnan, Ürdün, Morocco, Kırgızistan, Rusya, İsrail, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, Pakistan gibi onlarca ülkeden katılan ve anadilleri olan eğitimli öğretmenlerden Arapça öğrenebilirsiniz.

Hem anadil öğretimi hem Kur’an dili öğreten eğitmenler ile Arap lisanını en başarılı şekilde telaffuz edebilirsiniz. Sesli ve görsel avantaj sağlayan Preply platformu sayesinde, sadece dili öğrenmekle kalmıyor, konuşma becerisine, telaffuz yeteneğine sahip oluyorsunuz. Birebir öğrenim metodu ile pratik yapma, fonetik yapıyı kullanabilme, mecaz sanatını öğrenme, akademik ve kültür dil altyapılarını öğrenme fırsatını yakalayabiliyorsunuz.

Ders zaman ve saatlerini, ders ücretlendirmelerini kendinize göre seçerek Arapçanın ustası olabilirsiniz.

Arapça Dili ve Kur’an-ı Kerim Öğrenimi

Maksat Kur’an öğrenmek ise, Kur’an’ın da bahsettiği gibi; kolay yoldan öğrenmek, ilim sahibi olmak, dil bilmek ve ilim öğreten olmak önemlidir.

Kur’an-ı Kerim dili, Dünya’nın en zengin alfabesine, en donanımlı dil yapısını ve en gelişmiş edebiyat örneğine sahiptir. Kur’an okumak bir sanat olduğu gibi manasıyla okuyabilmek, sadece bir dil öğrenmek ile değil, dilin yapısını öğrenmekle ve her bir harfini manasıyla seslendirebilmekle alakalıdır.

Yalnızca Arapça öğrenmekle, Kur’an’ın manası, edebiyat şahaneliği tam olarak kavranamaz. Bu nedenle Arapça dilinin kullanımını bilen, gırtlak yapısı Arap alfabesine uygun öğreticilerden eğitim almak Kur’an öğrenimini kolaylaştırır.

Arap insanlarına ve Fransızlara özgü gırtlak yapısı ve seslendirme farklılığı vardır. Preply avantajıyla dilediğiniz Arapça dil öğretmenini seçerek gerçek Arapçayı öğrenebilir, dil kıvraklığını, seslerin nasıl okunması gerektiğini kısacası tüm ustalığını öğrenebilirsiniz.

Arapça öğretmeni seçimi yaparak, bölgesel ve yöresel farklılıkları değerlendirebilirsiniz. Minimum 5 saatten başlayan ders sistemi ile farklı ülke uyruklarından öğretmenlerle derslere katılarak Arapça ve Kur’an dilini kısa sürede öğrenebilirsiniz. İşitsel, görsel ve native speaker avantajı ile tam donanımlı dil arşivinizle hızlı- kolay öğrenme fırsatından yararlanabilirsiniz.

Arapça Okur- Yazarlık

Preply sistemi sadece konuşmayı öğretmiyor. Dilin alfabesini ve dilerseniz yazmayı öğretiyor. Preply okumayı da öğretiyor. Donanımlı, eğitim sahibi ve öğretmenlik tecrübesine sahip tüm eğitmenleri seçerek hangi seviyede okur- yazarlık düşünüyorsanız öğrenim sağlayabilirsiniz.

Arapça tek harf bilmiyor olsanız bile Arapçayı anadili olarak konuşan, yazabilen, okuyabilen insanlar kadar başarılı öğrenebilirsiniz. Zaman- mekan ve eğitmen seçimi size ait. Evinizin konforunda, iş yerinizde, okulda, kütüphanede, kafede… Nerede isterseniz, hangi saatte, hangi ücretle isterseniz, kriterlerinize göre binlerce eğitmen seçeneği var.

Preply sizi bir Dünya insanı yapıyor…

Arapça okur- yazarlık veya Kur’an okur- yazarlık veya ikisi birden mümkündür. Preply platformunda etkin öğrenme metotları ve bire-bir iletişim formülü sayesinde kolay öğrenebilir, global çağa ayak uydurarak, Arap lisanını akışkan- etkili ve donanımlı şekilde konuşabilirsiniz. Arapça öğrenimiyle Kur’an dilini daha rahat kavrayabilir, olması gerektiği gibi telaffuz edebilirsiniz. Arapça dil öğrenimi sayesinde, Kur’an ilminiz ve okuma başarınız olumlu şekilde artacaktır.

Preply bloğundan ilginç yazılardan biri: https://preply.com/tr/blog/2017/12/19/hizli-kelime-ogrenme-bilimsel-bir-yaklasim/

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.