25 Mayıs 2018
  • Samsun19°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara15°C
  • İzmir20°C
  • Ordu17°C
  • Sinop18°C
  • Giresun19°C
  • Amasya14°C

40 YILLIK MARKANIN AVANTAJI 'SAMSUN FİNAL OKULLARI'

40 yıldır eğitim sektöründe faaliyet gösterdiklerini belirten Final Okulları'nın Samsun Genel Müdürü Karaca, "Her öğrencinin evine mutlaka 'Final Dergisi' girmiştir.

40 yıllık markanın avantajı 'Samsun Final Okulları'

27 Aralık 2017 Çarşamba 08:45

40 yıldır eğitim sektöründe faaliyet gösterdiklerini belirten Final Okulları'nın Samsun Genel Müdürü Karaca, "Her öğrencinin evine mutlaka 'Final Dergisi' girmiştir. Tecrübeli öğretmenlerimiz ve marka değerimiz, öğrencinin akademik başarısına direkt etki yapıyor" dedi

Final Okulları'nın Türkiye'nin eğitim markası olduğunu belirten Samsun Final Okulları Genel Müdürü Cengiz Karaca, "Yaklaşık 40 yıllık bir markayız. Final Dergileri, 1985'den itibaren çıkmaya başladı. Her evde bir 'Final Dergisi' mutlaka vardır" dedi.

"Hiçbir zaman markanın arkasına saklanmıyoruz" diyen Karaca, "Marka en fazla 2 yıl saklar sizi. İçini dolduramadıktan sonra bir anlamı kalmaz. Markanın avantajını da gördük. Okulu açar açmaz belli bir öğrenci kitlesine ulaştık. Samsun Final Okulları olarak 11'nci eğitim-öğretim yılımız. Tamamen bu markanın içerisini doldurarak, buralara geldik. Her zaman zirvede kalmak için yapılması gerekenleri yaptık" diye konuştu.

TECRÜBELİ ÖĞRETMEN KADROSU
Genel Müdür Karaca, "Bir okulun en büyük değeri öğretmen kadrosudur. İyi bir öğretmen kadrosu yoksa hepsi boştur. Bizim de bu doğrultuda öğretmen kadromuz çok kaliteli ve tecrübeli. Rehberlik çalışmalarına çok önem veriyoruz. Çünkü öğrenciyi yönlendiriyoruz. Bu yönlendirmeyi ilkokuldan itibaren yapıyoruz. Sürekli rehber öğretmenlerimize söylüyorum. 'Öğrencilerimizi teşvik edelim yönlendirelim' diye. Öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmeyi çok önemsiyoruz" ifadelerini kullandı.

İLK 5'İN 3'Ü FİNALLİ
Samsun Final Okulları Genel Müdürü Cengiz Karaca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; "Bizim hem Anadolu hem de Fen Lisemiz var. Bu anlamda Samsun'un en kaliteli öğrencilerinin tercih ettiği bir okuluz. Geçen yıl hem 1'nci hem de 2'nci sınavın ortalaması bakımından birinci olan Samsun'da 5 öğrenci var, 3'ü bizde. Bu sınavın sonucuna göre Fen Lisesi'ne 495-500 puan arasında öğrenci aldık. Anadolu Lisemizde de belli bir taban puanımız var. Kesinlikle güvenlik sorunu yaşamadık. En ufak bir olay dahi kulağıma gelmedi. Sıkıntılı bir ortam olmadığında da güvenlik sorunu ortaya çıkmıyor. Bizim koyduğumuz disiplin ve sisteme her gelen uyum sağlıyor. Bu bizim için büyük bir mutluluk. Öğrencilerimiz okula çok severek ve mutlu geliyor. Devamsızlık sıfır.

DERSHANE GEÇMİŞİMİZ SINAVLARDA TECRÜBEMİZ OLDU
Final Okulları'nın dershane geçmişi olduğu için sınava hazırlamada çok iyiyiz. Bu okulu açarken de sınav başarısı ve yaşam başarısı için 'final var' diyerek açtık. Sınavlara hazırlık dönemini çok önemsiyoruz. Geçen yıl 24 tane Tıp Fakültesi vardı bizden. 108 öğrencimiz üniversiteye gitti geçen yıl. Yüksek puanlı devletin okulunda okuyan bir öğrenci bize nakil oldu. O okulda orta sıralarda başarısı olan öğrenci bize geldikten sonra geçen yıl Hacettepe Tıp'ı kazandı.

SPORTİF ANLAMDA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİK
Biz diğer alanlarda da çalışıyoruz. 2 tane kapalı spor salonumuz var. Basketbol sahamız ve halı sahamız var. Sportif faaliyetleri de çok önem veriyoruz. Basketbolda Samsun'u temsil ettik il dışında. Okçulukta, yüzmede önemli başarılarımız. var. Robot kulübümüz var, 6-7 yıl oldu. Türkiye 2'ncisi olarak Güney Afrika'da Türkiye'yi temsil ettik. ispanya'da Türkiye'yi temsil ettik yine. Çocukların eğitimi çok önemli bu alanda.

HAFTA 15 SAAT DİL EĞİTİMİ
Doğan Cüceloğlu ve Hürriyet yazarı Özgür Bolat ile çalışıyoruz. Bunun gibi bir çok tanınmış kişilerle çalışarak, hem öğrencilere hem de velilere seminerler veriliyor. Yabancı dil eğitimine çok önem veriyoruz. İngilizcenin yanında Almanca eğitimi de veriyoruz. Bu konuda birçok çalışmamız var. Dünyanın bilinen yayın evleri var. Oxford ve Piercin yayınlarıyla birlikte çalışıyoruz. Haftalık 15 saat dil dersimiz var. İlkokula burada başlayan bir öğrenci 8. sınıfta anadili gibi İngilizce konuşacak, hedefimiz bu. Yabancı ülkelerde yabancı dil seminerlerimiz oluyor. Hedeflerimiz çok yüksek ve bu konuda kendimize güveniyoruz." Barış GÖK

final-okullari1.jpgfinal-okullari2.jpgHHALK Gazetesi Eğitimci Köşe Yazarı Mehmet Aksoy ve Haber Editörü Feride İçkilli, Samsun Final Okulları Genel Müdürü Cengiz Karaca'yı ziyaret etti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.