23 Mayıs 2018
  • Samsun17°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara14°C
  • İzmir21°C
  • Ordu17°C
  • Sinop18°C
  • Giresun17°C
  • Amasya14°C

19 MAYIS'TA AK PARTİ 'YALNIZ DEĞİL'..

Ondokuzmayıs İlçesi'nde AK Parti'nin oylarının ağırlığı bilinse de hem MHP, hem de CHP atakta ve oylarını yükseltiyor. Ancak kırsalda 'AK AK' sesleri merkeze kadar geliyor

19 Mayıs'ta AK Parti 'yalnız değil'..

07 Mart 2014 Cuma 13:47

Samsun 19 Mayıs İlçesi'nde merkezde 'sağ oyları' kırsalda ise muhafazakar  oyları bir hayli. Daha önceki yıllarda Demokrat Parti'ye oyların ağırlıkla  gittiği ilçede AK Parti'nin üstünlüğü bir gerçek. Ancak bu kez MHP ve CHP  durmak bilmiyor ve çalışıyor. AK Partili Belediye Başkanı Osman Topaloğlu  ise rahat; "Merkez hareketlilik var ama köylerdeki AK Parti oyları biliniyor.  Rahat bir seçim olacak" diyor...

19 Mayıs İlçesi'nde gerçekten kırsalın oyları değişmez bir görünümde. AK  Parti oylarının fazlalığını MHP ve CHP'de biliyor. O nedenle istikametlerini  kırsaldaki seçmene çevirmişler. Yeni oy kullanacak köylerde 'iktidarın  nimetlerinden' yararlanmak istiyorlar. Ve köyde yaşayan herkesin  merkezle de bağlantısı var. Köylünün pazar kurulma gününün  değiştirilmesi tepki görmüş. Muhalefette bunun üzerine gidiyor. Belediye  Başkanı Topolaoğlu da bunun farkında ve yeni bir düzenleme yapacak gibi.  Ama belediyeye bir tepki olduğu gerçek.

MERKEZDE MÜTHİŞ BİR ÇEKİŞME VAR

Arkadaşlarımız kırsala, biz de merkeze giriyoruz. Seçmenle ilk  konuştuğumuzda, "Değişim olur' sözünü alıyoruz. Nasıl bir değişim derken  adresi öğrenmek istedik elbette. MHP'den yana olur dediler. Bu sonuç  sandıktan zafer çıkarır mı dedik, aslında 19 Mayıs'ın fotoğrafını aldık. "Onu  bilemeyiz. Ama MHP'nin oyları artar. Yanındaki arkadaşı da CHP'nin de'  diye ekledi. Evet CHP'nin adayı Ercan Akduman da sevilen ve etkili bir isim.  Kendisiyle sohbet ettik. MHP'nin adayı Hüseyin Kurt ise 'vizyonuyla ön  plana çıkıyor'. Yörük olması nedeniyle sahile yakın noktalarda etkili. MHP  ve CHP oylarında bir artış olacağını biz de tespit ettik. Biraz da siyasetin  tepesindeki 'kavga' bunun nedeni. AK Partili Belediye Başkanı Osman  Topaloğlu hepsinin farkında bir tavır gösteriyor. 'Biz merkezde iş  yaparken birileri kırılabilir. Şahsi kırgınlıkların ötesinde oy kaybım olmaz'  diyor.

KÖYLÜ 'İKTİDAR NİMETLERİNİ' SEVİYOR

Daha kenardaki mahallelere girdiğimizde de yine aynı seçmen profili ile  karşılaşıyoruz. "AK Parti diyen fazla olsa da MHP ve CHP diyen de var'.  Çarşı karışmış anlaşılan. Eski Bakan Suat Kılıç'ın ilçesi olması nedeniyle AK  Parti'den yana bir tavır ilk bakışta göze çarpıyor. Zaten MHP ve CHP  adayları da iktidarı eleştirmek yerine belediyecilik hizmetlerinden çok  yararlanılmadığı vurgusunun üzerinde duruyor. Göç ilçenin en büyük  sıkıntısı. Özellikle yaşlı seçmen bayan veya erkek olsun, çocuklarının  gurbete gitmesinden yakınıyor. Turizm açısından gelişememe notasında  da eleştiriler var. MHP'li Kurt, "Bu İlçenin vizyonu yok. Kırsaldaki  vatandaşa bir katma değer üretilememiş" diyor. CHP'li seçmen kırsalda da  merkezde de var. Ve adaylarının seçimi alacağını söylüyorlar. Ama bir  şeyin farkındalar; Kırsalın. Kırsaldaki seçmen profili çünkü farklı değil.  Oylar nereye diye sorduğunuzda 'Kime verelim. AK Parti gelsin, yolumuz  yapılsın. Daha fazla hizmet alalım" diyor.

YILMAZ EREL'İN TAVRI ÇOK ÖNEMLİ

Başkan Topaloğlu'nun bir handikabı var. Aday adaylığı sürecinde diğer  aday adaylarıyla birbirleri üzerinden çok konuşmuşlar. Dereköy'de Ahmet  Topal'ın desteği yok gibi görülüyor. Bazı seçmenle de barışık değil. Bu  şahıs olarak oy kaybına yol açabilir ama Topaloğlu bunu şöyle anlatıyor,  "Birincisi aday adaylığı sürecinde ben değil başkaları çok konuştu. Neyse  onu atlattık. Genel Merkezin takdiridir. İkincisi ise herkesi memnun etmek  mümkün değil. Birileri kırılacak elbette. Ben 19 Mayıs'ın menfaatlerini  düşünmek zorundayım'. İlçede bir etken daha var. Yılmaz Erel. 20 yıl 19  Mayıs ilçesi belediye başkanlığı yapmış. Ve nereye destek verdiği konusu muallak. MHP bize diyor, CHP bize. Ve Erel'in şahsına olan oyu 2500'lerle ifade ediliyor. Ancak Yılmaz Erel'in bu konuda bir işareti var mı bilmiyorum ama seçmen üzerinde 'böyle bir işareti var diyemeyiz'. O da çıkıp desteğim şu partiye ya da adaya diye bir açıklama yapmadı henüz.

KIRSAL AK PARTİ DERSE SONUÇ BELLİ

19 Mayıs İlçesi'nde Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a ulaşım tepkisi dorukta. Hem de öyle ki; neredeyse AK Parti'ye oy verecekler bile Büyükşehir'de farklı birine oyunu kullanacak gibi. "Çile çekiyoruz" diyen seçmen, ilçe belediyesinden de soruna çözüm bekliyor. CHP'li Tarık Cengiz ve MHP'li Ferhat Günaydın ilçe halkının tercih etmek için söylemlerini izlediği iki isim. Ulaşım konusuna kim akılcı bir çözüm getirirse, oylar oraya gider. Bu oylar yereldeki seçimi de etkiler gibi gözüküyor. AK Partili Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, şu an için kırsalında oylarını düşünürsek sandıkta zafere en yakın isim. Ancak sonrasında MHP, ondan sonra da CHP var..  Ancak 19 Mayıs seçmeni Türkiye gündemini de yakından takip ediyor. Her türlü gelişmeyi kamuoyu yoklamasında bile aktarıyor. Oyunu vermeden önce bir hayli düşüneceğe benziyor. Tercihini söylerken bile gerekçelerini ortaya koyacak kadar bilinçli bir seçmen. Muhalefet partilerinin merkezdeki oylarında artış görülse de son sözü kırsal söyler. MHP ve CHP kırsalda bir hayli çalışmalı. Yoksa 'sandık sonucu AK Parti'den yana net gibi'.. A.Yener CABBAR yazdı...

mayis-ak.jpg

Projelerini tamamlamak için 5 yıl daha yetki isteyen Topaloğlu:
19 Mayıs’ı görenler ‘Burasını Ak Parti yönetiyor’ diyecek

Başbakan’ın ‘’AK Partili belediyelerin alt yapı sorunu olmayacak’’ şeklindeki Talimatının yeni dönemde yerine getirileceğini söyleyen 19 Mayıs Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Osman Topaloğlu, ‘’Yeni dönemde buraya damgamı vuracağım’’ diyor.

Röportaj: Ragıp GÖKER
 
Oda bir fenomen.
Hem eleştiriliyor hem de kendisinden vazgeçilemiyor.
19 Mayıs Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Osman Topaloğlu’ndan söz ediyorum.
5 Yıl önce eski Bakan Suat Kılıç’ın desteğiyle seçildiği söyleniyordu. Bu dönemde de
Yine Suat Kılıç’ın desteğiyle aday yapıldığı konuşuluyor olsa da Başbakan ‘O devam edecek’ dediği için aday olduğunu bizler biliyoruz.
Başbakan’ın güvendiği adaya 19 Mayıs halkı ve seçmeni güvenecek mi?
Bu sorunun yanıtını 30 Mart günü akşam saatlerinde öğrenmiş olacağız.
Ak Parti ilçe teşkilatında siyasete başlayan Osman Topaloğlu, İlçe Başkanlığı da yapmış bir siyasetçi 2009’da aday olduğu seçimlerde Ak Parti’den 19 Mayıs Belediye Başkanı seçilmiş. 19 Mayıs halkından bir dönem için daha yetki istiyor. 30 Mart günü  halk kendisine bir kere daha yetki verecek mı, vermeyecek ki? Bu soruya da yanıt aranmış olacak.

‘’19 Mayıs’’ denildiğinde sizin aklınıza gelen ilk şey nedir?
Bu soru sorulduğunda benim aklıma ilk gelen şey 19 Mayıs’ın bir turizm kenti olduğudur. Daha sonra ise burasının bir tarım kenti oluşu geliyor aklıma. 19 Mayıs hem tarım ve hem turizm kendi olabilir mi? Bana göre olur. Kalkınmamızı bu iki unsur üzerinden yürütebiliriz.

5 yılın hesabı sorulduğunda bu sorulara nasıl cevap verirsiniz?

İlçemize beş yıl içinde birçok eser kazandırdık. Kapalı Pazar yeri yaptık. Burası ileride Otogar’a dönüştürülecek. Kadınlar Kültür Merkezi de gurur duyduğumuz eserlerdendir. Göreve geldiğimizin ikinci yılına girmeden tamamladığımız bu merkezde her gün 300 dolayında hanım kardeşimiz hem spor yapıyor hem de kültürel etkinliklerde bulunuyor. Gençlik Merkezi de Bakanımızın desteğiyle ilçemize kazandırdığımız başka bir eserdir.  İçme suyunu da iyileştirdik. İçme suyundaki Kalsiyum ve magnezyum oranını 52’den 17’ye düşürerek suyumuzdaki sertlik derecesini ayarlamış olduk.

BAKANIMIZIN DESTEĞİNİ HEP ARKAMIZDA HİSSETTİK
Eski Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’ın her zaman desteğini hissettik. Yollarımızı Bakanımızın bu desteğiyle sıcak asfalt yaptırdık. Ayrıca Bakanımı sayesinde ilçemiz birçok spor tesisine de kavuşmuş oldu. Mesela ilçemizde 2 tenis kortu 1 basketbol sahası kazandı. Ayrıca futbol sahamızda iyileştirildi ve sahamıza güzel bir tribün yapılırken suni çimle de kaplanmış oldu.
Bütün bunların yanı sıra 12 mahallede modern park yaptık. Tarihi ahşap caminin çevresinde peyzaj düzenlemesi yapıldı. İlçemizdeki bütün mahallelerin kanalizasyon alt yapısı tamamlandı. Kanalizasyonumuz denize verilecek bunun için derin deşarj çalışmaları devam ediyor. Ayrıca bütün okullarımızın ve camilerimizin çevre düzenlemelerini de yaptık.

5 Yıl için yeniden yetki istiyorsunuz, seçmenlerinize hangi projeleri yapmayı vaat ediyorsunuz?

*Öncelikli olarak yeni bir Pazar yeri yapacağız. Mevcut Pazar yerimizi ise otogara dönüştüreceğiz.
*İkinci projemiz ise değişik salonları olan çağdaş bir kültür merkezi inşa edeceğiz.
*İlçemize yeni dönemde bir kapalı yüzme havuzu ve sauna kazandıracağız.
*15 metrenin üzerindeki bulvar ve caddeleri bölünmüş yola dönüştüreceğiz. Bu yolarımızı ışıklandıracağız, ayrıca bu yollarımızı sıcak asfaltla da kaplayacağız.

PEYZAJ ÇALIŞMASI BAŞLATILDI
*İlçe merkezinde Engiz Çayının kenarında ve çaya yakın bölgede peyzaj çalışması yapacağız. Bunun için hazırlattığımız projenin uygulamasına da başladığımızı belirtmek isterim. Peyzaj çalışmamız tamamlandığında ilçemiz daha estetik bir şehir olacaktır. Bu proje tamamlandığında ayrıca Engiz Çayının her iki yakasında yürüyüş yolları, parklar ve bisiklet parkuru da yer alacak.

YENİ SPOR KOMPLEKSİ KURULACAK
*Kumcağız mahallesinde ki 11 dönüm alan üzerinde bünyesinde futbol sahası, basket sahası, tenis kortu, atletizm pistinin yanı sıra kafeterya ve fitness salonları da bulunan yeni bir spor kompleksi de yeni dönemde yapacağımız projelerimiz arasındadır.

KÖY KONAĞI DA YAPACAĞIZ
*Mimar Sinan Mahallesinde kullanılmamakta olan bir okul binasını restore ederek bu binayı bir köy konağına dönüştüreceğiz. Binanın içerisindeki düzenlemenin yanı sıra bahçesinde de buna uygun peyzaj çalışması yapılacak.

ADNAN MENDERES BULVARI KUŞ CENNETİYLE BULUŞACAK
Bütün bunların yanı sıra Büyükşehir belediyesi ile işbirliğine gidilerek Samsun’u denizle buluşturan sahil yolu ve onun devamı olan Adnan Menderes Bulvarının Kuş Cenneti ile bileştirilerek ilçemize kadar ulaştırılması sağlanacak, böylece Canik ilçemizin Belediye evleri semtindeki Bandırma Vapurunun yanından sahil yoluna giren bir kişi kesintisiz olarak Kuş Cennetine kadar ulaşabilecek.

ESTETİK BİR ŞEHİR OLACAK
5 yıl sonra 19 Mayıs’a giren bir kişide ‘Burasını bir AK Partili Belediye Başkanı yönetiyor’ algısını uyandırmış olacağız. Başbakanımız bizlere şu talimatı vermiştir. Hiçbir AK Partili Belediyede alt yapı sorunu yaşanmayacak. Bu talimat uyarınca bizdim ilçemizde de hiçbir alt yapı sorunu kalmayacak. 5 Yılın sonunda 19 Mayıs daha estetik bir şehir olacaktır, bun sözünü veriyorum.

mayis-chp.jpg

Göreve talip olmadığını ancak görev almak gerektiğini düşünen CHP’li Akduman:
19 Mayıs’ın gönüllü adayıyım

Halkla birlikte halkın belediyesini kuracağını söyleyen CHP 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı Ercan Akduman, kendisinin ilçeye yabancı olduğunu ileri sürenlere karşı kampanyasını ‘Engiz’de doğdum, Ballıca’da büyüdüm, 19 Mayıs’ta yaşıyorum’ teması üzerine kuruyor.

Röportaj: Ragıp GÖKER

CHP’nin 19 Mayıs’ta aday çıkarıp çıkarmayacağı uzun süre tartışma konusu oldu.
CHP kurmaylarının 19 Mayıs’ın gedikli başkanı Yılmaz Erel’e teklif götürdüğü bile konuşuldu.
Ki;
Ramazan’a denk gelen aylarda bizim gazetenin stajyerleri tarafından gerçekleştirilen kamuoyu yoklamasını yerinde görmek için Ben de Yener Cabbar’ın peşine takılıp 19 Mayıs ve Bafra’ya kadar gitmiştim. Ben de birçok kişiyle konuştum. Başkan Osman Topaloğlu’nu beğenmediklerini söyleyenler CHP’nin Yılmaz Erel’i aday göstermesi gerektiğini ifade ediyorlardı.
Bu çalışma için yine bizim gazetenin ekibiyle birlikte 19 Mayıs’taydık. Seçimin nabzını tutma çalışmamız sırasında oyunu CHP Ercan Akduman’a vereceğini söyleyen çok kişiye rastladık.
Doğruyu söylemek gerekirse Yılmaz Erel ile çıkmamışsa CHP’nin 19 Mayıs’ta bir etkisi olmayacağı gibi bir önyargıyla girdik şehre. Planımızda CHP adayı ile görüşmek de yoktu bu nedenle.
Ama insanlar onun adını sıklıkla söyleyince görüşmemiz gerektiğini düşündük. Feride İçlikli arayıp randevu talep edince Seçim Koordinasyon Merkezinde buluştuk.
İtirafımdır:
Görüşmemizin ilk iki üç dakikası sonrasında ‘’Ne iyi etmişiz de görüşmüşüz’’ diye düşündüm.
Ve ne iyi etmişte CHP Ercan Akduman’ı bulup ta aday yapmış.
Ercan Akduman’la ilgili ilk izlenimim şudur:
Sıcak
Samimi
 Ve
Bilgili.
Yaşadığı ve Belediye Başkanı olmak istediği 19 Mayıs’ı tanıyor ve sorunlarını biliyor. Çözüm yollarının ne olacağına dair fikri de var ayrıca.
Bir seçmen, bir adaydan ne bekler.
Sanırım oy vermek için bir adayda aranan özellikler için yukarıda saydığım nitelikler yeterlidir.
1956 yılında Engiz köyünde doğmuş Ercan Akduman.  Ailesinin 130 yıla yakın bir süredir burada yaşadığını da söylüyor.
Ailesinin Kürt kökenli olması nedeniyle kendisi aleyhinde kirli propaganda yapıldığından da yakınan Akduman ‘’Benim Dedem de burada doğmuş, Onun Babası da. Mezarlarımız Engiz’de. Engiz’de doğdum, Ballıca’da büyüdüm, 19 Mayıs’ta yaşıyorum’’ diyerek bu toprakların bir insanı olduğuna ısrarla vurgu yapıyor.
 Seçim sloganını ‘Varlık içinde, birlik içinde, özgür biçimde’  olarak benimseyen Ecan Akduman, insanları iyi kötü ve partili patisiz diye ayırmadığını da belirterek, ’’Hırsız olmayan her vatandaş benim dostumdur’’ diyor.

Söyleşimize ‘’Neden siyaset ve neden 19 Mayıs Belediye Başkanlığı?’’ diye sorarak başlıyorum.

Lise tahsilimin hemen başlarında Almanya’ya gittim. Yaşadığım Berlin’de çalıştığım şirketlerde yönetici pozisyonunda çalıştım. 1987 yılında da ilçeme kesin dönüş yaptım. 1989 yılında da partimden belediye meclisine seçildim. 1989 yılından bu yana aktif siyasetin içindeyim. Ben aslına bu göreve talip olmadım. Ülkemin içinde bulunduğu durumu göz önüne alarak her sorumlu vatandaş gibi bu görevlere gönüllü olmak gerektiğini düşünüyorum. Ben bir yurttaş gönüllüsüyüm. Bu durumda 19 Mayıs için görev almak gerektiğini düşünüyorum.

19 MAYIS İHMAL EDİLMİŞ
Doğrusunu söylemek gerekirse 19 Mayıs’ta bugüne kadar hiçbir şey yapılmamış. 19 Mayıs ihmal edilmiş bir ilçedir. Halkımız tarafından 30 Mart’ta yapılacak seçimde görev bize verilirse Acil Eylem Planımızda ilk olarak ilçemize bir Pazar yeri kazandırmak olacaktır. Eylem planımızın ikinci önceliğini ise ilçemizi sağlıklı bir içme suyuna kavuşturuyoruz. Üçüncü önceliğimiz ise Sahil boyumuzun yeniden düzenlenerek bir turizm cennetine dönüştürmek olacaktır.

OMÜ’YE VERİLEN ALAN GERİ ALINACAK
İlçemizin sahilinde halkımızın kullanabileceği önemli bir alan Ondokuz Mayıs Üniversitesine adeta peşkeş çekilerek varilmiş bir alan var. Bu alanın yeniden ilçemize ve halkımızın hizmetine kazandırmak için bütün yargı yollarını kullanarak bu hakkımızı geri alacağız. O alan yeniden 19 Mayıs halkının olacaktır.

BÜYÜŞEHİR YASASI AKP’NİN YARARI İÇİN DÜŞÜNÜLMÜŞ
Yeni çıkarılan bu büyükşehir yasasıyla bütün köylerimiz artık bir mahalleye dönüşmüş olacaktır. Bu yasa köylere götürülecek hizmetin aksamasına neden olacaktır. AKP’lilerin iddia ettiği gibi köylere hizmet yağmayacak. Büyükşehir düzenlemesi bu seçimleri kaybedeceğini anlayan AKP’nin adaylarına avantaj sağlamak için çıkarılmıştır.

ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLECEK
Samsun’un bütün ilçelerinde olduğu gibi 19 Mayıs’ta da Samsun şehir merkezine ulaşmakta sorun yaşanmaktadır. Biz  bu sorunu çözmeyi vaat ediyrouz. CHP’li belediyeler Samsun’a vatandaşların tek araçla ulaşmasını sağlayacak çözümleri üretecektir. Bunun için her türlü girişimde bulunacağız.

AYAĞI YERE BASAN 19 PROJE
Bizim belediyecilik anlayışımızın temelinde şeffaf bir belediye yönetimi yatmaktadır. Belediye neyi nereye harcadığını mutlaka halkın bilgisine sunacaktır.19 Mayıs için 19 gerçek proje ürettik. Bu 19 projemiz arasında ilçeye terminal  kazandırmanın yanı sıra 19 Mayıs’a doğal kazandırmak ta var. Ayrıca tarıma destek vermek te projelerimiz arasınadır.

mayis-mhp1.jpg

19 Mayıs’ta kalkınma için AR-GE Ofisi kuracağını söyleyen Hüseyin Kurt:
En büyük sorun işsizlik

19 Mayıs için öncelikleri olduğunu belirten MHP’nin 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kurt, ilçedeki en büyük sorunun işsizlik olduğunu bildirdi.

Röportaj: Ragıp GÖKER

Önceki yıl Eylül ya da Ekim aylarından bir gündü. Eşimle sabah kahvaltısı için sofrayı hazırlanmış, masada yerimi almak için bana sesleniyordu ki telefonum çaldı. Arayan İsmail Başaran dı.
‘’Aşağıya in’’ dedi.
Çağıran ‘USTA’ ise, ‘’Neden ve niçin’’ diye sorgu sual edilmez.
O emre uydum elbette.
Kapımın önünden aldılar beni.
Aracı Hüseyin Kurt kullanıyordu.
Ben ‘’Nereye gidiyoruz?’’ diye sormadan, Usta, birlikte kahvaltı yapacağımızı ve sohbet edeceğimizi söyledi.
Peşin olarak söyleyeyim. O sıralarda henüz aday adayı bile değildi Hüseyin Kurt ve bunu da henüz düşünmüyordu bile.
Ben Hüseyin Kurt’u bilişim sektörüne yatırım yapmış genç bir İşadamı olarak tanıdım.
Daha fazlası yoktu bende.
Taa ki o kahvaltı sofrasında birlikte olana dek.
O kahvaltı sofrasındaki sohbette memleket ve millete dair birçok konuda bilgi sahibi bir arkadaşım daha oldu benim.
Aylar sonra arayıp, ‘’MHP, Ondokuzmayıs için aday olmamı istiyor, ne dersin Abi?’’ diye sorduğunda.
‘’Kararı sen vereceksin ama iyi düşün’’ dedim.
Ve fakat
 Siyasete farklı pencerelerden bakıyor olsak ta, ne yalan söyleyeyim sevindim.
Kendisini bu kadar iyi yetiştirmiş bir arkadaşımın siyasete atılması beni mutlu etti.
Ülkemin geleceği adına da umutlandım.
1976 Yörükler Köyü doğumlu Hüseyin Kurt.
Bir Yörük yani.
Hüseyin Kurt’a ilk sorum şu oldu:

19 Mayıs sende ne ifade ediyor?

19 Mayıs bir Cennet.
Ama insanlar Milli Mücadele’nin başladığı o kutlu güne adını veren bu cennetten bugün adeta kaçıyorlar. Ben bu cenneti hemşerilerime yeniden sevdirebilmek için belediye başkanlığına aday oldum.

Neden Siyaset
Hayatımın hiçbir döneminde doğduğum yerden, yani Beldemden, köyümden kopmadım. Bu manada hiçbir zaman plan yapmamış olmama rağmen hep konu 19 Mayıs olduğunda duyarlı oldum. 19 Mayısla ilgili hep bir “derdim” vardı. Malum bulundukları yerle, durumla derdi olan insanlar, hizmet etmek isteyenler, bir yaraya merhem olmayı arzu edenler siyasete girer. Bizimkisi de böyle gelişti denilebilir. Hâlihazırda 19 Mayıs ilçemizle ilgili her konuda gerek hemşerilerimizle, gerek partili arkadaşlarımızla, büyüklerimizle sivil toplum, kamu ve özel sektör düzeyinde sürekli bir etkileşim halindeydik. Yerel seçim öncesi bu görüşmeler daha da sıklaştı ve partimizdeki büyüklerimizin teveccühleri ile de bu gün ki tablo meydana geldi diyebiliriz.


Şimdi aday olduğuna göre seçimi kazandıktan sonra uygulamaya koyacağın bir Acil Eylem planın da vardır. Başkan olduğunda uygulamaya koyacağın 3 önemli proje nedir?

İlçemin en önemli sorunu işsizliktir. Öncelikle istihdam sorunu çözülmelidir. İlçeme yatırım yapabilecek İşadamlarını bulup buraya getireceğiz. İlçemizde yatırım yapmaları halinde neler kazanabileceklerini kendilerine anlatacağız. Onları yatırım yapmaları için ikna edeceğiz.  2. Önceliğimiz ise Burasını bir cennet olarak görüyoruz. Gerçekten de 19 Mayıs cennetten bir köşe gibi güzel bir yerdir. Turizm yatırımlarını hızlandıracağız. Acil eylem planımızın 3. Ayağı ise mahalleye dönüştürülen köylerimizde, yani kırsal mahallelerimizde alt yapı çalışmalarına ağırlık vermektir.

AR-GE OFİSİ KURACAĞIZ
19 Mayıs’ın kalkınması için topyekun bir seferberliğe ihtiyacımız var. Bunun için ilçede projeler üretebilecek bir AR-GE Ofisi kuracağız. Ofis, Nerede ne sorun var önce onu tespit edecek, sonra da o soruna uygun çözümleri üretecek. Mesela bu ilçe çiftçilerime tarımsal üretimde ne gibi destekler sağlanmasını bilmelidir. Nerelerden ne gibi destek alınabileceğini AR-GE Ofisimiz araştırıp çiftçilerimizle temasa geçecek. Turizm sektörü için nerelere ne gibi yatırımlar yapılabilir onu da bu ofisimiz araştırıp çözüm üretecek. Yatırım için nerede ne gibi fon var ve biz bunlardan nasıl yararlanırız. Bütün bunları araştıracağız.

MEDİKÜM YETMEZ
Medikal Kümelenme merkezinin ilçemize gelecek olması bizim için büyük bir avantajdır. Ama kalkınmamızı sağlamak açısından yeterli bir yatırım değildir. Çevreyi kirletmeyecek başka sektörlerinde yatırımının ilçemize gelmesi gerekiyor. Mesela Mobilya sektörü temiz bir yatırımdır. Bu sektör için Organize Sanayi Bölesi bizim ilçemizde kurulabilir. Mobilya OSB için girişimleri başlatabilecek irade ancak ve ancak bizdedir.

HALKIMIZ FARKIMIZI GÖRECEK
Bizler iyi niyetle ve ciddi çalışmalar sonucunda oluşturduğumuz ayağı yere basan ve insanı merkeze alan projelerimizle hizmette farklılık yaratmak amacıyla hemşerilerimizin karşılarına çıktık. Niyetimiz hiçbir ayrım gözetmeksizin bir ve birlik olmuş, 19 Mayıs için el ele vermiş, bu coğrafya için hep hayır rüyalar görmüş kardeşlerimizle, büyüklerimizle katılımcı ve şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile 19 Mayısımızı hep birlikte yönetmek. Öncelikle kentimizin hayati sorunlarını en kısa sürede çözüme kavuşturarak, 19 Mayısımızı İlimiz ve Bölgemiz için bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Bu niyetlerle çıkmış olduğumuz yolda tüm hemşerilerimizin dua ve desteklerini bekliyor, hangi siyasi görüşten olursa olsun sahada hizmete talip olan diğer arkadaşlarımıza da hayırlı çalışmalar dileyerek, sürecin Devletimiz ve Milletimiz adına hayırların başlangıcına vesile olmasını temenni ediyorum.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.